fbpx

Wieloetniczny spacer po Gostyninie

Data rozpoczęcia:

8 września 2019

niedziela

15:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Wybierz się z nami szlakiem wieloetnicznego Gostynina !

Wspólnie kultywujemy ideę jaka przyświeca projektowi „Wielokulturowy Gostynin” – pielęgnujemy pamięć o tym, że na kartach ponad sześćsetletniej historii Gostynina zapisali się przedstawiciele innych niż polska narodowości – ludzie odmiennego języka, kultury i religii. Gostynin był miastem wieloetnicznym i to stanowi jego niezbywalną wartość. Wędrujemy szlakiem historyczno-kulturowym, który upamiętnia historię wieloetnicznego Gostynina, w którym obok Polaków mieszkali, pracowali, modlili się i decydowali o jego rozwoju Żydzi, Niemcy i Rosjanie. Szlak o nazwie „Wielokulturowy Gostynin” tworzy 10 tablic tematycznych, a jego uzupełnieniem jest tablica informacyjna znajdująca się na terenie Cmentarza Żydowskiego. Tekst tablic opracował Piotr Syska, który będzie przewodnikiem naszego spotkania, autorką projektu graficznego jest Magdalena Sikorska.

Partnerzy

Wydarzenie w cyklu:

Wielokulturowy Gostynin

Cykl ten propaguje idee jaka przyświeca projektowi „Wielokulturowy Gostynin” – pamięć, o tym, że na kartach ponad sześćsetletniej historii Gostynina zapisali się przedstawiciele innych niż polska narodowości – ludzie odmiennego języka, kultury i religii. Gostynin był miastem wieloetnicznym i to stanowi jego niezbywalną wartość.

Data rozpoczęcia:

8 września 2019

niedziela

15:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

ul. Zamkowa 31, 09-500 Gostynin

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie

Osoba kontaktowa: Aleksandra Milczarek

Telefon: 665 738 111

E-mail: aleksandra.milczarek@mck-gostynin.pl

WWW: http://www.mck-gostynin.pl

Informacja o organizatorze:

Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych i animacją czasu wolnego. Rola instytucji kultury w niespełna 18-tysięcznym mieście jest niezwykle istota i zobowiązująca, gdyż MCK stanowi wypadkową teatru,galerii sztuki, muzeum, sali koncertowej oraz kina.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.