fbpx

Wielkopolska Noc tańca w Czempiniu

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

18:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

23:59

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Wielkopolska Noc Tańca to zabawa taneczna wypełniona muzyką bez której niegdyś nie było na wsiach potańcówek, wesel i międzyludzkich spotkań – oberków, polek, wiwatów i walczyków.

Wielkopolska Noc Tańca to zabawa taneczna wypełniona muzyką bez której niegdyś nie było na wsiach potańcówek, wesel i międzyludzkich spotkań. Dziś jest na powrót grana i odkrywana przez młode pokolenia Wielkopolan i Wielkopolanek – zarówno tych z dużych miast i miasteczek, jak i wsi.

Podczas Wielkopolskiej Nocy Tańca usłyszycie nie tylko szalone polki, wiwaty i oberki, ale także nostalgiczne tanga i walce. Nie zostaniecie z nimi sami. W ich rytm pomoże wejść Wam Witold Roy Zalewski.

Wydarzenie odbędzie się w zrewitalizowanym kompleksie fabrycznym przy ulicy Nowej 2 w Czempiniu majacym ponad 100-letnią historię. Niegdyś znajdowały się tu prężnie działające zakłady przemysłowe Antoniego Jezierskiego, zwanego Czempińskim Cegielskim. Gdy przemysł w Wielkopolsce, zaczynał się dopiero rozwijać Antoni Jezierski po konsultacji ze szwagrem Sewerynem Samulskim* oraz bratem Władysławem Jezierskim, w roku 1921, założył fabrykę tlenu. Od nazwisk założycieli nazwano ją „SAWJA”.

18:00 – hulanki i swawole – zabawy dla dzieci przy muzyce na żywo
19:00 – zabawa taneczna

do tańca zagrają: kapela Romualda Jędraszaka (Poznań), kapela Światowce (Poznań), Kapela Dudziarska Sokoły (Kościan), Baby Borowe (Poznań) oraz Witold Roy Zalewski (Poznań).

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

18:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

23:59

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

koncert, inne, zabawa dla dzieci

Lokalizacja:

Centrum Aktywizacji Społecznej TLENOWNIA

woj. wielkopolskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • fundacja Muzyka Zakorzeniona
  • Centrum Kultury Czempiń

Osoba kontaktowa: Piotr Baczewski

Telefon: 503 951 924

E-mail: fundacja@muzykazakorzeniona.pl

WWW: https://www,muzykazakorzeniona.pl

Informacja o organizatorze:

Fundacja Muzyka Zakorzeniona dokumentuje i popularyzuje muzykę tradycyjną polskiej wsi, pomagając dziesiątkom organizacji, instytucji i osób przywracać ją do żywego obiegu kulturowego oraz odnajdywać dla niej miejsce we współczesnym świecie.
Zrealizowaliśmy tysiące nagrań audio i video, digitalizuje

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.