fbpx

Wielkie liczenie młocarni w Sząbruku.

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

10:00

Data zakończenia:

10 września 2022

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

10 września, w sobotę, w godzinach 10 -14 odbędzie wielki przegląd młocarni ze zbiorów Muzeum Maszyn Rolniczych w Sząbruku.

Muzeum Maszyn Rolniczych w Sząbruku przystąpiło do inwentaryzacji młocarni ze swoich zbiorów. Dzięki grantowi z Narodowego Instytutu Dziedzictwa Narodowego młocarnie zostaną zmierzone, sfotografowane i opisane.
10 września, w sobotę, w godzinach 10-14 odbędzie wielki przegląd młocarni ze zbiorów muzeum. Będzie to wyjątkowa okazja do obejrzenia zabytkowych, ponad 100. letnich maszyn, które na co dzień są tylko częściowo dostępne ponieważ zmagazynowane są w stodole. W przypadku brzydkiej pogody przegląd maszyn odbędzie się tydzień później – 17.09 w tych samych godzinach. Przy okazji obejrzeć będzie można traktorki typu SAM, produkowane metodami rzemieślniczymi w czasach PRL i wiatrak przeniesiony z Naterek.
Potrzebujemy wolontariuszy, osób chętnych do pomocy przy mierzeniu i fotografowaniu maszyn. Zainteresowanych prosimy o telefon: 606 295 549.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do zwiedzenia muzeum i do pomocy!
Muzeum Maszyn Rolniczych w Sząbruku mieści się przy ul. Ptasia Aleja 3, można dojść lub dojechać od strony ulicy Leśnej.

Galeria

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

10:00

Data zakończenia:

10 września 2022

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

inne

Lokalizacja:

Sząbruk, ul. Ptasia Aleja 3

woj. warmińsko-mazurskie

Organizator

Nazwa: DRAMIŃSKI – Fundacja Ochrony Dziedzictwa Techniki Rolniczej Warmii i Mazur

Osoba kontaktowa: Piotr Odoj

Telefon: 606 295 549

E-mail: piotr.odoj@gmail.com

WWW: https://www.naterki.pl/

Informacja o organizatorze:

„Dramiński – Fundacja ochrony dziedzictwa techniki rolniczej Warmii i Mazur” to powstała w 2018 r. organizacja powołana w celu opieki nad kolekcją zabytkowych maszyn rolniczych zgromadzonych w Sząbruku i Naterkach koło Olsztyna pod nazwą Muzeum Maszyn Rolniczych.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.