fbpx

Wernisaż wystawy "Niech się plecie!" i pokaz plecionkarski

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

10:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Z nami nauczysz się wyplatać! Tym razem zapraszamy do Jaworzynki, gdzie razem z plecionkarzem Janem, mistrzem Serfenty specjalizującym się w wyplataniu z korzeni świerka, oprowadzimy po wystawie „Niech się plecie!” i przedstawimy lokalne, unikatowe rzemiosło.

Serfenta istnieje, aby plecionkarstwo żyło! Pracujemy z mistrzami plecionkarzami zdobywając od nich wiedzę i unikatowe umiejętności manualne. Następnie, przekazujemy je dalej podczas warsztatów, które prowadzimy na terenie całego kraju i zagranicą. O plecionkarstwie wiemy wszystko!

Tym razem zapraszamy do Jaworzynki w Beskidzie Śląskim, gdzie tworzy mistrz Jan, który wyplata z korzeni świerka. W Muzeum na Grapie 7-8 września zaplanowaliśmy spotkanie z twórcą, pokaz plecionkarski, a także wernisaż wystawy Serfenty „Niech się plecie!”. Wystawa przedstawia fotografie tradycyjnych plecionkarzy i eksponaty, ale także unikatowe historie i ciekawych bohaterów ze świata rzemiosła.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

10:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum na Grapie

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie Serfenta

Osoba kontaktowa: Paulina Adamska

Telefon: 507933191

E-mail: paulina.adamska@serfenta.pl

WWW: http://serfenta.pl

Informacja o organizatorze:

Stowarzyszenie Serfenta istnieje, aby plecionkarstwo żyło. Przemierzamy tysiące kilometrów, aby wiedzieć o nim wszystko. Pracujemy, by zachować dla Was tradycję i mądrość przekazywaną przez pokolenia. Uczymy młodych ludzi rzemiosła, które zanika. Pomagamy mistrzom plecionkarstwa zaistnieć na rynku.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.