fbpx

Wernisaż prac Leszka Kunickiego

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

15:00

Data zakończenia:

30 września 2020

środa

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Siemiatycki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż prac Leszka Kunickiego pt. „Granice” – 12 września 2020 roku o godzinie 15:00,

Leszek Kunicki
Urodzony w Sokołowie Podlaskim w 1969 roku. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. W 1994 uzyskał dyplom Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego. Od 1996 prowadzi Pracownię Sztuki Użytkowej RE w Skrzeszewie , która zajmuje się projektowaniem i wykonaniem mebli , rzeźbą oraz malarstwem.

 

Główną inspiracją jego prac jest miejsce w którym mieszka i rzeka Bug, która jest umowna „granicą” o wielu znaczeniach i wymiarach kulturowych. W swoich pracach wykorzystuje techniki mieszane: pozłotnictwo, relief, stolarstwo, malarstwo, rzeźbę, żywicę, naturalne struktury.

 

Tworzy abstrakcyjne obiekty i instalacje o prostych minimalistycznych i często symetrycznych kształtach. Częstym elementem jego prac jest czerwień i złote metaliczne tło, co może przywoływać skojarzenia z ikoną. Formy jego prac są bioniczne, zaczerpnięte z natury, bliskie przyrodzie z którą autor jest tak mocno związany.

 

Zajmuje się też projektowaniem i wykonaniem mebli unikatowych.

 

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

15:00

Data zakończenia:

30 września 2020

środa

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Siemiatycki Ośrodek Kultury, ul. Zaszkolna 1, 17-300 Siemiatycze, Budynek dawnej Synagogi

woj. podlaskie

Organizator

Nazwa: Siemiatycki Ośrodek Kultury

Osoba kontaktowa: Katarzyna Malewska

Telefon: 505115601

E-mail: kasiamal33@wp.pl

Informacja o organizatorze:

Siemiatycki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Od ponad 50 lat prowadzi szeroką działalność ustawiczną skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizuje imprezy plenerowe, koncerty, wystawy, warsztaty, festiwale, przeglądy, konkursy.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.