fbpx

Wenecja Marek 1918, piknik historyczny

Data rozpoczęcia:

20 września 2020

niedziela

15:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Przypominamy historię Wenecji, pięknego letniska z jeziorem w podwarszawskiej Czarnej Strudze, miejsca spotkań, odpoczynku i artystycznych wydarzeń. Zapraszamy mieszkańców do spacerów historycznymi szlakami oraz odkrywania śladów zapomnianej przeszłości.

20 września

WENECJA MAREK 1918 to projekt, którego celem jest prezentacja dziedzictwa kulturowego podwarszawskiego letniska Czarna Struga (obecnie osiedle Marek) z pięknym parkiem WENECJA i sceną letnią. Przypomnimy historię tego miejsca oraz jego rolę w integrowaniu mieszkańców w chwili odzyskania niepodległości. Nawiążemy do historycznych wydarzeń. Zrealizujemy spotkania, warsztaty teatralne, scenograficzne, animacji filmowej, taneczne. Powstanie przedstawienie i film animowany z rekonstrukcją historycznych przestrzeni. Zaprosimy do odkrywania Wenecji metodą Questingu. Piknik historyczny będzie punktem kulminacyjnym projektu, podczas którego zaprezentujemy jego efekty. WENECJA MAREK 1918 jest dofinansowana z Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

20 września 2020

niedziela

15:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Marki, ul. Wczasowa 5

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

Osoba kontaktowa: Antonina Van Dessel

Telefon: 22 7811406

E-mail: a.vandessel@mokmarki.pl

WWW: http://www.mokmarki.pl

Informacja o organizatorze:

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Naszą siedzibą jest zabytkowy budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta. Oferujemy udział w zajęciach, koncertach, spektaklach, wernisażach, sesjach warsztatowych. Zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.