fbpx

Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego

Data rozpoczęcia:

3 września 2016

sobota

Data zakończenia:

4 września 2016

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Starostwo Powiatowe w Bochni w dniach 3 i 4 września br. zaprasza na „Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”. Wydarzenie to przybrało już charakter cykliczny, a jego ideą jest udostępnienie mieszkańcom i turystom najciekawszych obiektów i miejsc znajdujących się na terenie Powiatu. Są to miejsca na co dzień niedostępne, bądź takie których zwiedzanie wiąże się z opłatami. W 2015 r., ósma edycja wydarzenia, odnotowała największą jak dotychczas liczbę zwiedzających – prawie pięć tysięcy osób odwiedziło udostępnione obiekty zabytkowe. To niezaprzeczalny sukces nie tylko dla Starostwa Powiatowego ale również dla wszystkich, którzy postanowili włączyć się w tę akcję!

Podczas „Weekend z zabytkami” wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków będzie darmowe! Jedynym wyjątkiem jest Kopalnia Soli w Bochni, gdzie ustalony został 50% rabat na zjazdy.

Jest to doskonała okazja, aby mieszkańcom i turystom przypomnieć, że Powiat Bocheński to nie tylko solny gród, z najstarszą kopalnią soli, ale wiele innych ciekawych miejsc o fascynującej historii i wspaniałych zabytkach! Na turystów i mieszkańców czeka wiele niecodziennych atrakcji. W programie m.in. rajd rowerowy, prelekcje i warsztaty rodzinne dotyczące dziedzictwa regionalnego i historycznego bocheńszczyzny oraz warsztaty kulinarne. Szczegółowy program będzie dostępny na www.zabytki.powiatbochenski.pl.

 

Organizator:

Starostwo Powiatowe w Bochni

32-700 Bochnia, ul. Kazimierza Wielkiego 31, tel. 14 6153700

e-mail: powiat@bochnia.pl, www.powiat.bochnia.pl.

Miejscowości:

Bochnia, Bratucice, Chełm, Cichawka, Chrostowa, Grobla, Królówka, Lipnica Murowana, Łapanów, Łapczyca, Mikluszowice, Nowy Wiśnicz, Okulice, Pogwizdów, Rzezawa, Siedlec, Sobolów, Trzciana, Wieruszyce, Wiśnicz, Żegocina

Data rozpoczęcia:

3 września 2016

sobota

Data zakończenia:

4 września 2016

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Kopalnia Soli w Bochni

woj. małopolskie

Organizator

Nazwa: Starostwo Powiatowe w Bochni

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.