fbpx

Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego

Data rozpoczęcia:

9 września 2022

piątek

18:00

Data zakończenia:

11 września 2022

niedziela

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji znalazło się ponad 50 punktów na weekendowej mapie zwiedzania.

Bocheński Szlak Portretowy, Stacja Archeologiczna Rynek 1,Spotkanie z Siostrą Chmielewską i redaktorem Jackiem Pałasińskim, Jesienne Impresje Folklorystyczne w Artystycznej Dolinie Raby czy w Borówkowym Roju to tylko nieliczne z nowości, w których będzie można uczestniczyć podczas Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego.
Podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji znalazło się ponad 50 punktów na weekendowej mapie zwiedzania. Weekend z zabytkami rusza w piątek 9.września i rozpocznie się od pikniku lokalnych smaków , warsztatów ceramicznych i wikliniarskich przy bocheńskim Rynku.

Oprócz perełek Bocheńszczyzny jak Kopalnia Soli w Bochni, Zamek w Wiśniczu czy Kościółek Św. Leonarda, będzie można udać się na spacer szlakiem ludzi teatru, literatów i malarzy. Zapraszamy na spacery tematyczne do Bochni, Lipnicy i Wiśnicza. Nowością będzie spacer na Pasierbicką Górę i Kamionną.

Nie zabrakło pięknych drewnianych kościółków, które będzie można zwiedzić w Pogwizdowie, Sobolowie czy Rajbrocie.

W sobotnie przedpołudnie zapraszamy na warsztaty dziennikarsko – fotograficzne, zaś popołudniu na wernisaż wystawy fotografii Stefani Gurdowej w Kowalska Gallery oraz spotkanie z Siostrą Małgorzatą Chmielewską i Jackiem Pałasińskim.

Podczas weekendu nie zabraknie smakowitych akcentów w Cichawce odbędzie się rekreacyjna zabawa z historią kuchni w tle, wyjątkowych win będzie można zasmakować w Chroniowie, zaś w gospodarstwie u Kiejdów oprócz pogadanki o pszczołach, będzie mini-piknik z grilem.

Na zakończenie spotkania z zabytkami zapraszamy na II Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych, którego trasa przebiegać będzie przez Bochnię, Żegocinę, Lipnicę Murowaną i Nowy Wiśnicz. Meta zlotu będzie w Bochni w Parku Rodzinnym Uzbornia, gdzie dodatkowo odbędzie się ekopiknik z animacjami dla dzieci.

Ilość wydarzeń, miejsc czy spotkań jest tak duża, że ciężko wymienić wszystkie, dlatego najlepiej wejść na stronę www.zabytki.powiatbochenski.pl lub odebrać mapę z bocheńskiego starostwa.

Patronat medialny: Gazeta Krakowska, Kronika Bocheńska, tarnowska.tv, czasbochenski.pl, mojabochnia.pl, kulturalnabochnia.pl, bochnianin.pl, bochniazbliska.pl, informator brzeski.pl, glos24.pl, Radio Kraków.

Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Data rozpoczęcia:

9 września 2022

piątek

18:00

Data zakończenia:

11 września 2022

niedziela

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Organizator

Nazwa: Starostwo Powiatowe w Bochni

Osoba kontaktowa: Sabina Kierepka

Telefon: 14 615 37 73

E-mail: promocja@powiat.bochnia.pl

WWW: https://www.powiat.bochnia.pl

Informacja o organizatorze:

Powierzchnia powiatu bocheńskiego wynosi 649 km2, co daje mu 10 miejsce wśród 22 powiatów województwa małopolskiego. Powiat swoim zasięgiem obejmuje obszar 9 gmin. W jego skład wchodzi: 1 gmina miejska (Miasto Bochnia o pow. 30 km2), 1 miejsko-wiejska (Miasto i Gmina Nowy Wiśnicz o pow. 82 km2) oraz

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.