fbpx

W splocie historii – zwiedzanie gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

14:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy do zwiedzania zabytkowego gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W tym miejscu już w X wieku istniał gród piastowski, wchodzący w skład państwa Mieszka I, będący ośrodkiem władzy regionalnej. Niewiele jest w Polsce miejsc, gdzie nieprzerwanie od średniowiecza, aż do dziś sprawowana jest funkcja administracyjne.

W sobotę 7 września w godz. 14.00 – 18.00 zapraszamy do zwiedzania zabytkowego gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wejścia o godz. 14.00, 14.30, 15.00, 15.30 i 16.00 w pięciu grupach.
Zbiórki osób zainteresowanych odbędą się w holu na parterze urzędu. Zwiedzającym udostępnione zostaną podziemia, piwniczka na wino prezydenta rejencji, Centrum Zarządzania Kryzysowego, wystawa sprzętu obrony cywilnej, sale konferencyjne, zabytkowa winda typu paternoster oraz gabinet wicewojewody. Gości przywita osobiście Pani Violetta Porowska, Wicewojewoda Opolski.
Zapisy do grup lub 15 min przed rozpoczęciem zwiedzania lub na mail rpierzga@opole.uw.gov.pl (w temacie proszę napisać „zwiedzanie OUW”)
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

14:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Organizator

Nazwa: Opolski Urząd Wojewódzki w Opolu

Osoba kontaktowa: Radosław Pierzga

Telefon: 77 45 24 125

E-mail: rpierzga@opole.uw.gov.pl

WWW: http://opole.uw.gov.pl

Informacja o organizatorze:

Obecny budynek OUW wraz z Wieżą Piastowską – symbol Opola – jest najbardziej reprezentacyjną budowlą modernistyczną w Opolu. Nie zmienił swojej pierwotnej funkcji. Nadal jest siedzibą władz administracji rządowej.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.