fbpx

W poszukiwaniu sacrum – konkurs wakacyjny

Data rozpoczęcia:

1 lipca 2016

piątek

Data zakończenia:

31 sierpnia 2016

środa

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Uwaga, ogłaszamy wakacyjny konkurs pod hasłem „W poszukiwaniu sacrum” dotyczący chrześcijańskich świątyń Ostrowca Świętokrzyskiego i jego okolic.

Celem konkursu jest bliższe poznanie obiektów sakralnych (kościołów i zborów) czterech chrześcijańskich wyznań w Ostrowcu Świętokrzyskim i najbliższej okolicy.

Będziemy zachęcać całe rodziny do odbywania wspólnych wypraw rowerowych bądź samochodowych celem poznania nierzadko unikatowych założeń i rozwiązań architektonicznych oraz wielowiekowych dziejów rzymsko i polskokatolickich kościołów, a także protestanckich zborów w powiecie ostrowieckim i sąsiednim opatowskim.

Przez całe tegoroczne wakacje raz w tygodniu na facebookowym profilu Punktu Informacji Turystycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim zostanie opublikowane zdjęcie jednego obiektu sakralnego oraz związane z nim trzy pytania, na które należy odpowiedzieć po jego zwiedzeniu w czasie familijnej wycieczki. Mile widziane i dodatkowo premiowane będą zdjęcia typu selfie dokumentujące fakt odbycia wyprawy. Najciekawsze zdjęcia zostaną opublikowane na facebookowym profilu PIT W ten sposób w ciągu dwóch miesięcy osobiście (w przypadku uczestników zabawy) bądź wirtualnie (w przypadku zainteresowanych tematyką osób odwiedzających facebookowy profil PIT) zwiedzimy trzy rzymskokatolickie kościoły w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz sześć innych świątyń w pobliżu miasta, w miejscowościach, do których bez trudu można dojechać busem lub rowerem.

Nagrodą dla dwóch najaktywniejszych rodzin uczestniczących w konkursie będzie wyjazd do Warszawy. Ta, która zajmie pierwsze miejsce dodatkowo otrzyma ufundowane przez organizatora bilety do jednego ze stołecznych teatrów.

 

Organizator:

Miejskie Centrum Kultury – Punkt Informacji Turystycznej

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Siennieńska 54, tel. 609222800

e- mail. informacja@ostrowiec.travel, www.ostrowiec.travel, www.mck.ostrowiec.pl

 

Data rozpoczęcia:

1 lipca 2016

piątek

Data zakończenia:

31 sierpnia 2016

środa

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

konkurs

Lokalizacja:

Miejskie Centrum Kultury – Punkt Informacji Turystycznej

woj. świętokrzyskie

Organizator

Nazwa: Miejskie Centrum Kultury – Punkt Informacji Turystycznej

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.