fbpx

W drodze

Data rozpoczęcia:

21 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

21 września 2019

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa w 2019 r. pn. „W drodze”. Hasło przewodnie nawiązuje do zabytkowej infrastruktury komunikacyjnej: drogowej, kolejowej, wodnej, mostów, dworców kolejowych. ZDD wpisują się w tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, które noszą tytuł „Polski splot”.

Tytuł ten ma symbolizować proces jednoczenia państwa po odzyskaniu niepodległości w 1918 r., ale też nawiązywać do polskiej tradycji przędzalnictwa i tkactwa.
Książnica Stargardzka włącza się w obchody ZDD pn. „W drodze” i zorganizuje obchody na ulicy Prezydentów RP Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego dnia
21 września od godz. 11 do 18. Będziemy tkać pajęczynę losów ludzkich. Na środku ulicy stanie maszt z napisem Stargard, wokół ułożymy listwy drewniane, które utworzą kwadrat
o boku 4 metry. Będziemy prosić stargardzian przechodzących po drodze: na zakupy, do pracy, spacerujących, żeby przypomnieli sobie z jakiej części świata pochodzi ich rodzina. Następnie przywiążemy włóczkę do masztu a końcówkę do listwy, która będzie symbolizowała tą część świata, z której pochodzi ta rodzina. Każda strona świata będzie miała inny kolor włóczki. Północ zielony, wschód czerwony, zachód czarny, południe żółty. Jeśli ktoś z dziada pradziada jest ze Stargardu, wówczas włóczkę zawiążemy na maszcie, będzie ona koloru niebieskiego. Na koniec powstanie pajęczyna, którą sfotografujemy. Pajęczyna pokaże nam skąd pochodzą stargardzianie.

Data rozpoczęcia:

21 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

21 września 2019

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

ul. Prezydentów RP Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego

woj. zachodniopomorskie

Organizator

Nazwa: Książnica Stargardzka

Osoba kontaktowa: Beata Śpiechowicz

Telefon: 91-578-82-47

E-mail: sekretariat@ksiaznicastargardzka.pl

WWW: http://www.ksiaznica.stargard.pl/

Informacja o organizatorze:

Książnica Stargardzka

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.