fbpx

W drodze do polskiego Kędzierzyna

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

12:00

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Jedną z dróg do Polskości Śląska były zbrojne wystąpienia naszych przodków, w walce o ukochaną ojczyznę. 3 Powstania Śląskie stanowią ważny, często niedoceniany punkt, na mapie wyzwoleńczej walki o niepodległość.

W szczególnym czasie 100-lecia Powstań chcemy przypomnieć o bohaterskich czynach polskich żołnierzy, synów tej ziemi. Za pomocą wystawy planujemy uhonorować członków Bitwy o Kędzierzyn, jaka rozegrała się w dniach 6-10 maja 1921 roku na terenie naszego powiatu. Ślady ich działalności znaleźć można nie tylko w samej gminie Kędzierzyn-Koźle, ale także w sąsiednich miejscowościach: Starym Koźlu, Bierawie czy Dziergowicach. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z wirusem COVID-19, wystawa będzie dostępna jedynie online na stronie www.dladziedzictwa.pl.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

12:00

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle

Osoba kontaktowa: Krzysztof Marcinkiewicz

Telefon: 737160904

E-mail: marcinkiewiczkrzysiek@gmail.com

WWW: http://facebook.com/pkkozle

Informacja o organizatorze:

Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle jest grupą sympatyków lokalnej historii, dbających na co dzień o utrzymanie pamięci o polskiej kulturze, dziedzictwie i tożsamości narodowej. Stowarzyszenie angażuje się w pomoc rodakom żyjącym na Kresach Południowych i Wschodnich.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.