fbpx

VIII Muzealny Rajd Rowerowy Muzeum Ziemi Wieluńskiej

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

09:00

Data zakończenia:

10 września 2022

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

VIII Muzealny Rajd Rowerowy Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu to okazja, by poznać ciekawe miejsca naszego regionu i podziwiać naturalne piękno ziemi wieluńskiej podróżując z grupą cyklistów na trasie 25 km między Wieluniem a Załęczem Wielkim.

VIII Muzealny Rajd Rowerowy Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu, to w tym roku okazja, by poznać regionalne ciekawostki związane z jedną z największych polskich rzek – Wartą.
Start rajdu o godz. 09.00 w sobotę 10 września 2022 r. spod Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu, ul. Narutowicza 13. Naszym celem będzie Załęcze Wielkie (a konkretniej – Nadwarciański Gród Ośrodek szkoleniowo wypoczynkowy ZHP), ulokowane w łuku Warty. Drogę skrócimy sobie w rzadko dziś praktykowany, a interesujący sposób – za pomocą promu rzecznego. Długość trasy do Załęcza Wielkiego to 25 km (50 km w obie strony). Na finiszu zapraszamy na ognisko dla uczestników. Powrót około godziny 16.00.

Wydarzenie w cyklu:

Muzealny Rajd Rowerowy Muzeum Ziemi Wieluńskiej

Podczas Muzealnego Rajdu Rowerowego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, zwiedzamy wspólnie z pracownikami muzeum ciekawe obiekty historyczne na ziemi wieluńskiej, podziwiając po drodze zachwycające krajobrazy naszego regionu.

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

09:00

Data zakończenia:

10 września 2022

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Muzeum Ziemi Wieluńskiej, ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń, Polska

woj. łódzkie

Organizator

Nazwa: Muzeum Ziemi Wieluńskiej

Osoba kontaktowa: Tomasz Spychała, kierownik działu etnograficznego MZW

Telefon: 43 843 43 34

E-mail: mzw@poczta.onet.pl

WWW: https://muzeum.wielun.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu jest muzeum samorządowym i regionalnym. Posiada zbiory archeologiczne, etnograficzne, historyczne i sztuki, prezentowane na szeregu wystaw czasowych i stałych, w tym wystawie „Świadkowie mówią – Wieluń 1 września 1939 r.” poświęconej wybuchowi II wojny światowej.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.