fbpx

"Uwaga, detal!" Dokumentacja detalu architektonicznego w Gdańsku-Oruni

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

10:00

Data zakończenia:

8 października 2022

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy wolontariuszy do dokumentacji detalu architektonicznego w Gdańsku-Oruni. Uważnie przyjrzymy się zabytkowym drzwiom, oknom, dekoracjom rzeźbiarskim, balustradom, szeregowi innych elementów. Jest wiele powodów by docenić ich wartość i urodę!

Wolontariusze pod okiem historyków sztuki oraz konserwatorów zostaną przeszkoleni, a następnie wykonają dokumentację fotograficzną. Zdjęcia złożą się na bazę oruńskiego detalu architektonicznego, która zostanie udostępniona w internecie.
Spotkania z wolontariuszami odbędą się w soboty 10.09., 24.09., 08.10. w godz. 10:00-15:00 w Stacji Orunia, ul Dworcowa 9, Gdańsk -Orunia. Zajęcia będą podzielone na część szkoleniową: historia Oruni i jej architektury, nazewnictwo detali architektonicznych, podstawy sporządzania opisu architektonicznego, zagadnienia związane z ochroną prawną zabytków, (3 x ok. 1,5 godz.) oraz część praktyczną w terenie. Podczas wyjść w teren wolontariusze wykonają dokumentację fotograficzną detali wybranych zabytków pod okiem historyka sztuki oraz konserwatorów, którzy podzielą się swoją wiedzą “in situ” (3 x ok. 2 godz.)
Organizatorem projektu “Uwaga, detal!” jest Fundacja Polanki działająca na rzecz włączania społeczności lokalnych w ochronę zabytków, zaś jego partnerem Stacja Orunia – otwarty dom kultury, należący do sieci Gdańskiego Archipelagu Kultury.
Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

10:00

Data zakończenia:

8 października 2022

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Stacji Orunia, ul Dworcowa 9, Gdańsk -Orunia

woj. pomorskie

Organizator

Nazwa: Fundacja Polanki

Osoba kontaktowa: Katarzyna Płażyńska

Telefon: 502092867

E-mail: fundacjapolanki@gmail.com

WWW: https://www.facebook.com/FundacjaPolanki

Informacja o organizatorze:

Fundacja Polanki działa na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego Gdańska. W swoje działania Fundacja angażuje społeczność lokalną, w myśl zasady, że poznanie dziedzictwa jest pierwszym krokiem do docenienia jego wartości i wykształcenia potrzeby jego ochrony.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.