fbpx

Uczta na placu

Data rozpoczęcia:

11 września 2021

sobota

16:00

Data zakończenia:

11 września 2021

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Co oni tu jedzą? Galeria Sztuki Współczesnej pragnie nawiązać do wielokulturowości Śląska Opolskiego, który tworzy społeczność Polska, Śląska oraz Niemiecka i Ukraińska. Zapraszamy do wymiany przepisów kulinarnych z placu Teatralnego!

Uczta na placu. Co oni tu jedzą?
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu pragnie nawiązać do wielokulturowości regionu Śląska Opolskiego, który tworzy społeczność Polska, Śląska oraz Niemiecka i Ukraińska. Wpływy wszystkich kultur bardzo silnie oddziałują na lokalne tradycje kulinarne.

Podczas Dni Dziedzictwa chcemy inspirować mieszkańców regionu do poznawania lokalności oraz jej różnorodności, która najpełniej ujawnia się w sztuce gotowania. Chcemy zachęcić do smakowania lokalnych potraw i zachęcić do tworzenia na ich bazie nowych dań. Pragniemy ukazać jak temat kulinariów i uczt ujawniał się w sztuce dawnej i występuje w niej obecnie.

11.09.2021 . g. 16.00

„Uczta na placu” – spotkanie wokół stołu, którego celem jest zgromadzenie przepisów kulinarnych charakterystycznych dla współczesnych mieszkańców i mieszkanek Opola, którzy na co dzień są szefami kuchni w swoich domach. Pozyskany materiał będzie stanowił bazę do stworzenia w przyszłości internetowej książki kucharskiej z przepisami z pl. Teatralnego w Opolu. Spotkaniu towarzyszyć będzie Wykład „Ucztowanie w sztuce”.
Zapraszamy mieszkańców Opola do ucztowania, wymiany przepisów oraz rozmowy!

Data rozpoczęcia:

11 września 2021

sobota

16:00

Data zakończenia:

11 września 2021

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Galeria Sztuki Współczesnej
Pl. Teatralny 12, 45-056 Opole

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

Osoba kontaktowa: Agnieszka Dela-Kropiowska

Telefon: 774021235

E-mail: adelakropiowska@galeriaopole.pl

WWW: https://galeriaopole.pl/

Informacja o organizatorze:

Galeria Sztuki Współczesnej jest miejską instytucją kultury miasta Opola. Zapraszamy na wystawy, performansy, wykłady i kursy!
galeriaopole.pl @gswopole

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.