fbpx

U źródeł tradycji

Data rozpoczęcia:

11 września 2022

niedziela

11:00

Data zakończenia:

11 września 2022

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W ramach EDD zapraszamy do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy na imprezę plenerową pod tytułem „U źródeł tradycji”, która będzie formą edukacji historycznej i popularyzacji starożytnego dziedzictwa.

Archeologiczne dziedzictwo kulturowe przywracane jest przez naukę, ale aby nie stanowiło jedynie domeny akademickich rozważań, musi być cały czas popularyzowane. Jedną z misji, którą realizuje Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy jest właśnie ten rodzaj działalności. Dlatego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy na imprezę plenerową pod tytułem „U źródeł tradycji”, która będzie nie tylko formą edukacji historycznej i popularyzacji starożytnego dziedzictwa, ale również momentem refleksji nad tym wszystkim co łączy ludzi współczesnych z ich przodkami żyjącymi we wczesnym średniowieczu i pradziejach. W czasie imprezy uczestnicy zapoznają się m.in. z wczesnośredniowiecznymi obrzędami czasów wojny i pokoju. Inscenizacje oparte będą o źródła pisane oraz wiedzę jaką czerpiemy z badań archeologicznych.

Data rozpoczęcia:

11 września 2022

niedziela

11:00

Data zakończenia:

11 września 2022

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

inscenizacja / pokaz

Lokalizacja:

Trzcinica 646, 38-207 Przysieki

woj. podkarpackie

Organizator

Nazwa: Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Osoba kontaktowa: Magdalena Ślawska-Dubiel

Telefon: 13 440 50 40

E-mail: m.slawska@karpackatroja.pl

WWW: http://www.karpackatroja.pl

Informacja o organizatorze:

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja położony jest Trzcinicy, to oddział Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Miejsce, w którym powstał należy do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce, o wyjątkowym znaczeniu dla poznania pradziejów całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.