fbpx

Tradycje dla pokoleń w Muzeum Żuławskim - jest wiele do odkrycia

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

12:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Żuławy mają jeszcze wiele do okrycia! Zapraszamy wszystkich na niezwykły spacer po wystawie Muzeum Żuławskiego, w trakcie którego opowiemy o najbardziej skrywanych tajemnicach żuławskich gospodarzy.

„Jest jeszcze wiele do odkrycia”. To hasło od blisko 30-lat towarzyszy członkom Klubu Nowodworskiego, którzy prowadzą Muzeum Żuławskie. W ramach swoich działań społecznicy, regionaliści, historycy i pasjonaci delty Wisły gromadzą w murach Żuławskiego Parku Historycznego świadectwa o dawnych mieszkańcach Żuław, jak i tych współczesnych. To miejsce, które zawsze tętni życiem, a dziedzictwo dawnych pokoleń widoczne jest gołym okiem.

W tym roku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pragniemy zaprosić Państwa 9 września o godz. 12:00 na wyjątkowy spacer po ekspozycji muzealnej. O tradycjach regionu, historii oraz eksponatach i ich pozyskiwaniu opowiadać będzie Łukasz Kępski – historyk, przewodnik i wiceprezes Klubu Nowodworskiego. Wśród opowieści nie zabraknie:

– historii związanych z założycielami Nowego Dworu Gdańskiego – rodziną Loitzów,

– różnicach pomiędzy żuławskimi gospodarzami, a mieszkańcami wsi w innych regionach Polski,

– mennonitach i stereotypach, jakie na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat pojawiły się w społecznej świadomości na ich temat.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Na wydarzenie obowiązują zapisy. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres e-mail: biuro@zph.org.pl

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

12:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Nowy Dwór Gdański, ul. Kopernika 17

woj. pomorskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski

Osoba kontaktowa: Łukasz Kępski

Telefon: 783491148

E-mail: lukasz.kepskie@klubnowodworski.pl

WWW: http://www.klubnowodworski.pl

Informacja o organizatorze:

Klub Nowodworski to jedno z najdłużej działających stowarzyszeń na Żuławach. Od wielu lat swoje główne działania koncentruje wokół szeroko rozumianego dziedzictwa kulturowego delty Wisły. Najważniejszym projektem jest prowadzone od 1994 r. Muzeum Żuławskie.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.