fbpx

ToTuber Roku 2020

Data rozpoczęcia:

1 sierpnia 2020

sobota

08:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

ToTuby to miejsca pełne historii. To tu było, tu się coś wydarzyło. Totub może być związany z wielką historią, ale też tą najbardziej lokalną. Zapraszamy do wspólnej zabawy w odkrywanie ToTubów.

ToTuBy mogą znajdować się wszędzie, każdy z nich jest inny, każdy opowiada inną historię. To może być tajemniczy budynek, zapomniany pomnik, czy ukryte poza głównymi szlakami zapuszczone miejsce. ToTuBów trudno szukać na mapach, dlatego stworzyliśmy narzędzie do ich dokumentowania i odkrywania na terenie województwa mazowieckiego. Wystarczy, że ściągniesz aplikację Totuby na telefon i masz już wszystko by wyruszyć w podróż w poszukiwaniu śladów przeszłości. Dla osób, które w czasie Europejskich Dni Dziedzictwa odwiedzą największą liczbę Totubów przewidujemy atrakcyjne nagrody, a dla zwycięzcy czeka tytuł ToTuBera Roku 2020. Dodatkowo nagrodzimy także osoby, które wzbogacą aplikację o największą liczbę nowych Totubów (dodając opis miejsca, zdjęcie i lokalizację). Dzięki temu pamięć o nich nie zaginie, a ich historię będzie mogło odkryć coraz więcej osób.

Konkurs jest organizowany w ramach programu „Zaopiekuj się pamięcią”. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

 

Partnerzy

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Data rozpoczęcia:

1 sierpnia 2020

sobota

08:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

konkurs

Lokalizacja:

całe województwo mazowieckie

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Fundacja na rzecz Wielkich Historii

Osoba kontaktowa: Maria Marczak

Telefon: 661117731

E-mail: maria@wielkiehistorie.pl

WWW: http://totuby.pl

Informacja o organizatorze:

Fundacja na rzecz Wielkich Historii od założenia w roku 2008 działa na rzecz edukacji historycznej. Angażujemy, integrujemy i popularyzujemy. Opowiadamy o przeszłości i jej bohaterach wykorzystując innowacyjne narzędzia cyfrowe i media społecznościowe.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.