fbpx

Tkactwo w Galerii Biały Kruk – warsztaty rękodzielnicze

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Tkactwo na krośnie – kto nie zna, ten ma szansę poznać co to wątek, a co osnowa oraz nauczyć się kilku efektownych splotów. Warsztaty w Galerii Biały Kruk to propozycja dla pasjonatów rękodzieła artystycznego i wielbicieli kreatywnych spotkań. Efektem będzie dekoracyjna makatka.

Galeria twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych Biały Kruk – to miejsce promocji i sprzedaży rękodzieła artystycznego wykonywanego przez podopiecznych i pracowników Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Wyroby artystyczne wykonywane są w wielu technikach m.in.: ceramika, malarstwo, grafika, stolarstwo, papieroplastyka, krawiectwo, poligrafia i sitodruk. Powstają unikatowe produkty, których sprzedaż pozwala Fundacji DOM na realizację zadań statutowych, skoncentrowanych wokół rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami.
Idea prowadzenia tego miejsca jest jednak znacznie większa i ważniejsza. Galeria Biały Kruk to miejsce spotkań dla osób potrzebujących wsparcia i tych którzy tego wsparcia są gotowi udzielić. Miejsce integrujące, prowadzące działające na styku sztuki i terapii, aktywizujące osoby niepełnosprawne społecznie i zawodowo, dające przestrzeń do rozwijania swoich możliwości i pokonywania ograniczeń.

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty

Lokalizacja:

Galeria twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych „Biały Kruk”
ul. Koraszewskiego 1, Opole

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Galeria twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych „Biały Kruk”

Osoba kontaktowa: Monika Kawa

Telefon: 668042359

E-mail: galeria.bialykruk@fundacja-dom.opole.pl

WWW: http://www.galeriabialykruk.pl/

Informacja o organizatorze:

Galeria twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych Biały Kruk – to miejsce promocji i sprzedaży rękodzieła artystycznego wykonywanego przez podopiecznych i pracowników Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.