fbpx

Tarczyn. Zwiedzamy szachulcowe gospodarstwo

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

15:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zwiedzanie szachulcowego gospodarstwa, które na potrzeby Fundacji OP ENHEIM przekształcane jest w dom pracy twórczej.

Dom dla Kultury OP ENHEIM obrał sobie gospodarstwo nr 13 w Tarczynie za miejsce letniej rezydencji. Dziedzictwo kulturowe tej wsi i jej najbliższych okolic jest świadectwem tego, jak żyły kolejne pokolenia, w jaki sposób powstawały tu domy i obejścia gospodarskie, jak uprawiano ziemię i wytyczano drogi. Integralną częścią tego dziedzictwa jest także krajobraz, a więc przyroda przekształcona przez obecność i działalność człowieka: szachownice pól, układ wsi, przebieg dróg, zabudowania oraz całe panoramy. Wszystkie te elementy składają się na wizerunek Tarczyna, historie miejsc i ludzi, którzy w tych miejscach żyli i żyją.
Wychodząc z założenia, że naszym wspólnym obowiązkiem jest ochrona tych dóbr w tym celu, by służyły nam i następnym pokoleniom, w tym roku zorganizowany został po raz trzeci piknik artystyczny FLOW LAND dedykowany mieszkańcom Tarczyna, Wlenia i najbliższych okolic. To bezpłatne wydarzenie o charakterze artystycznym, które przybierając formę pikniku, zgromadziło lokalną społeczność na terenie zabytkowego Domu nr 13, stanowiącego część poniemieckiego szachulcowego gospodarstwa z kilkusetletnią historią we wsi Tarczyn.
Zapraszamy na zwiedzanie Domu nr 13 i całego gospodarstwa szachulcowego w Tarczynie, które na potrzeby Fundacji OP ENHEIM jest przekształcane i modernizowane, by stać się w przyszłości miejscem działań artystycznych.

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

15:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Tarczyn 13
Wleń – najmniejsza miejscowość w Sudetach Zachodnich, mogąca poszczycić się średniowieczną metryką. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z XII–XIII wieku. Integralną jego częścią jest krajobraz – nie tylko przyroda, ale także szachownice pól i układ wsi położonej na górze Tarczynce.

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: OP ENHEIM

Osoba kontaktowa: Agnieszka Smutek

Telefon: 601 656 335

E-mail: aga.smutek@openheim.org

WWW: http://www.openheim.org/pl/

Informacja o organizatorze:

OP ENHEIM to nowa przestrzeń dla kultury we Wrocławiu, która obejmuje galerię sztuki i salę wielofunkcyjną. Fundacja stawia sobie za cel wspieranie sztuki współczesnej poprzez rozwój sieci współpracy z instytucjami we Wrocławiu, Berlinie i w innych krajach europejskich.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.