fbpx

Szkoła rzemiosła w Regulicach

Data rozpoczęcia:

15 września 2019

niedziela

11:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Odwiedź Ekomuzeum Garncarstwa w Regulicach i poznaj tajniki pracy twórców ludowych. Dowiedz się jak dawniej przebiegała praca rzemieślników i sprawdź się tworząc dla siebie pamiątki rękodzielnicze. Przygotuj się również na przejażdżkę po nieczynnej linii kolejowej drezyną ręczną, którą napędzisz siłą własnych rąk!

W ramach wydarzenia organizowanego w Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka w Regulicach przygotowaliśmy dla Ciebie bezpłatne warsztaty rzemiosła ludowego:
– garncarstwa, rzeźbiarstwa, koronki klockowej, hafciarstwa, szydełkarstwa, piekarstwa, bibułkarstwa, dziewiarstwo – poznaj historię, tradycje i tajniki tych dawnych rzemiosł. Dowiedz się jak dawniej przebiegała praca z naturalnymi materiałami i przejdź wszystkie etapy pracy „mistrzów”.
Umożliwiamy Ci również zwiedzenie Ekomuzeum Garncarstwa wraz z Izbą Tradycji Regionalnych w Regulicach obrazujących dziedzictwo kulturowe oraz walory przyrodnicze i historyczne regionu.
Na wszystkich gości będzie czekał darmowy poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z: Regulic i Nieporazu.
W odległości 100 metrów od Ekomuzeum Garncarstwa odbywały się będą przejazdy drezyną ręczną po nieczynnej linii kolejowej nr 103, prowadzone przez Lokalną Kolej Drezynową. Jednocześnie na Stacji kolejowej w Regulicach, ul. Kolejowa 6 przygotowana zostanie wystawa o historii kolei w Regulicach oraz Pierwszej Fabryce Lokomotyw w Polsce „Fablok”.

Miłośników odpoczynku wśród natury, zapraszamy do odwiedzenia XVI-wiecznego źródełka położonego 150 metrów od Ekomuzeum Garncarstwa. Z triasowych skał wapiennych bije bardzo silne wywierzysko, zachwycające czystością i smakiem wody, które końcem XIX w. miało zasilać miasto Kraków.

Data rozpoczęcia:

15 września 2019

niedziela

11:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka w Regulicach
ul. Kijowska 2
32-566 Regulice
(Budynek przy Przedszkolu Samorządowym w Regulicach)

woj. małopolskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic i Nieporazu

Osoba kontaktowa: Grzegorz Pater

Telefon: 888 514 915

E-mail: sprin@op.pl

WWW: http://www.sprin.krakow.pl/

Informacja o organizatorze:

Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic i Nieporazu nieprzerwanie od 22 lat działa na rzecz społeczności lokalnej i zachowania dziedzictwa kulturowego regionu. Dzięki działalności Stowarzyszenia powstały w Regulicach hala sportowa, Ekomuzeum Garncarstwa oraz wiele obiektów rekreacyjnych dla mieszkańców.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.