fbpx

Szkicownik z drogi do Podlesia

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

11:00

Data zakończenia:

13 września 2020

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy w dnia 12 i 13 września na wystawę grafik autorstwa Marka Synowieckiego, która odbędzie się w powstającym Domu Artysty w Parku Zdrojowym.

Wystawa jest częścią cyklu „Szkicownika Marka Synowieckiego” i dotyczy głównie miejsc związanych z Górami Opawskim i Głuchołazami. Przedstawione szkice tuszem, ukazują przede wszystkim architektoniczne fascynacje historyczną tkanką miejską, krajobrazem starych uliczek, urodą malowniczych zakątków miejsc, które autor odwiedza w swych podróżach. Marek Synowiecki jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, byłym asystentem i doktorantem prof. Zdzisława Jurkiewicza w Katedrze Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Politechniki Wrocławskiej. Jest miłośnikiem sztuk wizualnych, z zamiłowania grafik, fotograf i podróżnik, autor wielu rysunków i szkiców do licznych publikacji naukowych i autorskich. Założyciel kameralnej galerii „Kwarantanna” w Podlesiu.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

11:00

Data zakończenia:

13 września 2020

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

ul. Parkowa 12
48-340 Głuchołazy

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Fundacja Benevolens

Osoba kontaktowa: Joanna Krawczyk-Gluch

Telefon: 77 4078035

E-mail: biuro@benevolens.eu

WWW: http://www.benevolens.eu

Informacja o organizatorze:

Głównym polem aktywności Fundacji Benevolens jest ochrona i promocja kultury, poprzez dbanie o zabytki dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Fundacja jest inicjatorem wydarzeń kulturalnych, przyrodniczych i krajoznawczych. Obecnie prowadzi prace zmierzające do otwarcia Domu Artysty.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.