fbpx

Świętych żywoty niełatwe

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W sobotę 10 września zapraszamy na spotkania w Galerii śląskiej sztuki sakralnej Muzeum Śląskiego w Katowicach. W programie m.in.:

● godz. 11.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie

● godz. 13.00 – „Świętych żywoty niełatwe”. Prelekcja o rzeczywistych i legendarnych losach postaci świętych, których wizerunki znajdują się na wystawie.

● godz. 15.00 – warsztaty rodzinne zainspirowane zbiorami Galerii śląskiej sztuki sakralnej.

Ze względu na ograniczoną przestrzeń galerii liczba miejsc jest ograniczona, wstęp po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 32 213 08 70.

Uczestnicy EDD będą mogli także obejrzeć film poświęcony sztuce sakralnej związanej z sakramentem chrztu, przygotowany z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Dodatkowo w tym dniu zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania wystawy „Obrazy światłem pisane. Ikony ze zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach i Muzeum Śląska Cieszyńskiego” w siedzibie Muzeum Śląskiego przy al. W. Korfantego 3. Wystawa przybliża dzieła powstałe na terenie Rosji od XVIII do XIX wieku. Są to ikony chrystologiczne, „prazdniki”, czyli ikony świąteczne, hagiograficzne, ikony kalendarzowe, krzyże oraz ikony zwane podróżnymi. Najliczniej występują przedstawienia maryjne, odnoszące się do szczególnego kultu Matki Bożej na Rusi.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

Organizator:

Muzeum Śląskie w Katowicach

40-205 Katowice, ul. T. Dobrowolskiego 1

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum Śląskie w Katowicach

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Śląskie w Katowicach

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.