fbpx

Święty Ambroży miodu dołoży

Data rozpoczęcia:

17 września 2023

niedziela

15:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

23:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Rozgośćcie się na łąkach, gdzie aromat kwiatów unosi się w powietrzu, a pszczoły tłoczą się między płatkami. Zobaczcie, jak powstają miodne cuda! Poznajcie tajniki pszczelarstwa. Przyjdźcie, smakujcie, uczcie się i bawcie razem z nami.

Co roku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa organizujemy festiwal tematyczny związany z kulinariami, pod marką „Spiżarni barona von Roth”. Tym razem tematem przewodnim będzie miód, gdyż Koło Pszczelarzy w Czernicy obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Hasłem festiwalu będzie ludowe przysłowie „Święty Ambroży miodu dołoży”. Zapraszamy na to niezwykłe święto tradycji pszczelarskich, które celebrować będzie znaczenie pszczół i miodu w naszym życiu. Czekają na Was fascynujące prezentacje, warsztaty i smakowite degustacje, które odkryją tajemnice pszczelarstwa. Będziecie mogli zapoznać się z historią pszczelarstwa, poznać tradycyjne techniki zbierania miodu oraz dowiedzieć się, dlaczego pszczelarstwo jest tak ważne dla naszego ekosystemu. Na festynie czekają również stoiska z lokalnymi wyrobami miodowymi, rękodziełem inspirowanym pszczelami oraz różnorodnymi akcesoriami pszczelarskimi. To niezapomniane wydarzenie dla całej rodziny, które łączy edukację, zabawę i smakowanie pyszności! Odkryjcie fascynujący świat pszczół razem z nami.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

17 września 2023

niedziela

15:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

23:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

festyn / biesiada

Lokalizacja:

Zameczek w Czernicy, ul. Wolności 39, 44-282 Czernica

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: SDL Spicjlerz

Osoba kontaktowa: Hanna Miera

Telefon: 506237629

E-mail: sdlspichlerz@gmail.com

WWW: http://www.sdlspichlerz.pl/

Informacja o organizatorze:

Stowarzyszenie Działań Lokalnych „Spichlerz” powstało w 2012 roku w Czernicy. Działania Stowarzyszenia od początku skupiają się wokół zabytkowego XIX-wiecznego pałacu von Rothów. Organizacja zajmuje się pielęgnacją lokalnej historii, tradycji i kultury oraz zachowaniem lokalnego dziedzictwa.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.