fbpx

Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy – TeH2O Fest 2016

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

TehoFest 2016, czyli Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy to forma uczestnictwa turystów oraz mieszkańców w zachowaniu i celebrowaniu dziedzictwa przemysłowego Bydgoszczy. Tego dnia otwieramy drzwi do poznawania tajemnic i historii, które skrywają wszystkie obiekty znajdujące się na Szlaku.  TehoFest to pikniki, warsztaty, koncerty, pokazy – to nauka poprzez zabawę, możliwość zobaczenia tego, co na co dzień nie jest dostępne dla turysty.

 

10 września (sobota)  to dzień, w którym warto poczuć impuls odkrywcy, odwiedzić szlakowe obiekty, zgłębić miejskie tajemnice i poznać historie „prosto z fabryki”.

 

Podczas TehoFest 2016 w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy zwiedzający będą mieli okazję m.in. wysłuchać szlakowych opowieści o handlu wodnym na Brdzie, roli zabytkowych śluz, spichlerzy, czy historii mennicy bydgoskiej. Na najmłodszych czekać będą gry i zabawy z animatorem konkursy z nagrodami, warsztaty oraz gra miejska „Bydgoska warsztatownia”. W Exploseum nie zabraknie pokazów chemicznych, filmowych oraz spotkań z historycznymi postaciami, m.in. z Alfredem Noblem.

 

Obiekty ze Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O uczestniczące w TehoFest 2016: Spichrze nad Brdą, Exploseum, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Introligatornia, Fabryka Obrabiarek do Drewna Dawna, Gazownia Miejska, Muzeum Farmacji, Muzeum Fotografii, Warzelnia Piwa, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Kanał Bydgoski, Barka „Lemara”, Wieża Ciśnień Muzeum Wodociągów, Wyspa Młyńska (Europejskie Centrum Pieniądza, Zbiory Archeologiczne, Galeria Sztuki Nowoczesnej).

 

Szczegółowy program na stronie: www.muzeum.bydgoszcz.pl

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Organizatorzy

Nazwa:

  • Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
  • Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.