fbpx

Święto Szlaku TeH2O - Techofest

Data rozpoczęcia:

12 września 2018

środa

Data zakończenia:

15 września 2018

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Po odzyskaniu niepodległości liczne bydgoskie przedsiębiorstwa przeszły z rąk niemieckich w ręce polskie. Wbrew oczekiwaniom zaborcy zmiana ta przyniosła Polsce wielki sukces, a data odzyskania niepodległości stała się dla naszego miasta początkiem prosperity i odbudowaniem polskości tak na niwie społecznej, jak i ekonomicznej. W tym roku podczas Święta Szlaku kierujemy wzrok nie tylko na technikę, ale i na ten ważny dla naszego kraju moment. Tegoroczny TehoFest wpisuje się również w Rok Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego. Koordynator Szlaku – Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, zaprasza mieszkańców oraz turystów do celebrowania dziedzictwa przemysłowego Bydgoszczy. W sobotę, 15 września otwieramy drzwi do poznawania tajemnic i historii, które skrywają wszystkie obiekty znajdujące się na szlaku.

 

Muzeum Okręgowe zaprasza do następujących obiektów: Spichrzy nad Brdą, Exploseum, Europejskiego Centrum Pieniądza, Galerii Sztuki Nowoczesnej, Zbiorów Archeologicznych, dawnej Apteki pod Łabędziem (plener) oraz w ramach partnerstwa Dom Leona Wyczółkowskiego.

 

Zwiedzający będą mieli okazję wysłuchać szlakowych opowieści o roli zabytkowych już spichlerzy, czy nieistniejącej mennicy ( zapraszamy na wystawę „Skarb bydgoski”) . Na najmłodszych czekać będą gry, warsztaty (w tym kulinarne)  i zabawy, konkursy z nagrodami, gra miejska „Przemysłowa Bydgoszcz”.

 

W Exploseum nie zabraknie pokazów chemicznych oraz spotkań z historycznymi postaciami.

 

Święto Szlaku Teh2O – TehoFest – miejsce:  obiekty przemysłowe znajdujące się poza szlakiem TeH2O, gdzie planowana będzie organizacja: koncertów, spektakli, pokazów sztuki performance; finał: 15.09.2018 od godz. 12.00 w obiektach znajdujących się na Szlaku TeH2O, proponowane atrakcje: zwiedzanie obiektów, pokazy, warsztaty, spotkania autorskie, konkursy, finał zakończony koncertem audiowizualnym w Fabryce Obrabiarek do Drewna około godz. 21.30.

 

Szczegóły na stronie: www.ludzieitechnika.pl

 

Kontakt: Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, tel. 52 585 99 09, teh2o@muzeum.pl,

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, tel. 52 325 55 40, mck@mck-bydgoszcz.pl

Data rozpoczęcia:

12 września 2018

środa

Data zakończenia:

15 września 2018

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Organizatorzy

Nazwa:

  • Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
  • Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.