fbpx

Świetność dawnych legend

Data rozpoczęcia:

13 września 2019

piątek

11:00

Data zakończenia:

13 września 2019

piątek

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Uroczystość u stóp śląskiej Fudżijamy, Ostrzycy Proboszczowickiej, ma na celu powrót do świetności dawnych legend związanych z tym magicznym miejscem. Poprzez inscenizację „Legendy o Szwenkweldystach” zaproszeni goście poznają historię tego miejsca. Występ zaprezentuje grupa artystyczno-teatralna „Zgrana Paczka” działająca przy GCKiB im. Z. Bernac.

W wydarzeniu wezmą udział różne grupy wiekowe. Uczestnikami będą zarówno uczniowie pobliskich szkół, jak i dorośli mieszkańcy Gminy Pielgrzymka. Organizatorzy zaproszą również przedstawicieli władz powiatu złotoryjskiego. Poprzez inscenizację starej legendy będziemy promować relikt dawnych obszarów wulkanicznych – Ostrzycę Proboszczowicką – zwaną Ostrą Górą. Uświadomimy obecnym, jak ważne jest w naszym życiu to, co było kiedyś. Jak istotna jest nasza historia i korzenie. Wyeksponujemy zdjęcia Ostrzycy i widokówki wykonane przez Ł. Rycąbla. Zaprosimy mieszkańców, którzy znają dawne legendy i przybliżą je wszystkim podczas wspólnego ogniska i pieczenia kiełbasek.

Data rozpoczęcia:

13 września 2019

piątek

11:00

Data zakończenia:

13 września 2019

piątek

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

inscenizacja / pokaz

Lokalizacja:

Proboszczów – boisko sportowe pod Ostrzycą, 16 km od miasta polskiego złota – Złotoryi. Dojechać można liniami „Bus” ze Złotoryi.

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Gminne Centrum Kultury i Biblioteka im. Zenona Bernackiego w Pielgrzymce

Osoba kontaktowa: Małgorzata Semeniuk – instruktor

Telefon: 665 640 480

E-mail: malagosia08@wp.pl

WWW: http://kultura.pielgrzymka.biz/

Informacja o organizatorze:

GCKiB w Pielgrzymce, po reaktywacji w 2011 r., wychodzi z szerokim wachlarzem ofert kulturalno-rozrywkowych. W całej Gminie Pielgrzymka i poza jej granicami kultywuje tradycje naszych przodków, łącząc je z nowoczesnością. Promuje czytelnictwo, wydaje publikacje. Od 2014 r. bierze udział w EDD.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.