fbpx

Stwórz Własną Kamienicę

Data rozpoczęcia:

10 września 2017

niedziela

Data zakończenia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W dwa wrześniowe weekendy zapraszamy Państwa do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa w Muzeum Warszawy oraz Centrum Interpretacji Zabytku. Czy na rynku Starego Miasta zawsze znajdował się pomnik syrenki? Czemu Gnojna Góra zawdzięcza swoją nazwę? Czy kamienice staromiejskie zawsze wyglądały tak samo? Jakie drzewa można spotkać na naszym podwórku? Na te i inne pytania odpowiemy podczas tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Hasło przewodnie wydarzenia „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” postanowiliśmy odnieść do historycznie ukształtowanego krajobrazu Starego Miasta. Podczas warsztatów plastycznych, spacerów, a także gry plenerowej wspólnie odkrywać będziemy historię warszawskiej Starówki!

 

Program wydarzeń:

Weekend 9 i 10 września oraz 16 i 17 września:

W oba weekendy w kasach Muzeum Warszawy oraz Centrum Interpretacji Zabytku pracownicy muzeum udostępniali będą karty do gry. Odpowiedzi na pytania ukryte są w muzeum oraz na fasadach kamienic. Dla wszystkich przewidziane są drobne nagrody (odbiór możliwy jest w jednej z dwóch lokalizacji muzeum).

Centrum Interpretacji Zabytku (ul. Brzozowa 11/13) – warsztaty trwają od 11:00 do 18:00. W niedzielę 10.09. staniemy przed zadaniem, z którym zmierzył się zespół odtwarzający warszawską Starówkę: każdy z uczestników stworzy własną kamienicę – złoży, zaprojektuje dekorację elewacji i umieści ją w przestrzeni Starego Miasta. Spróbujemy rozwiązać problemy jak: co się stanie z krajobrazem gdy wprowadzimy do niego współczesne budynki? czy Starówka bez zieleni byłaby równie przyjemna? Uczestnicy dowiedzą się, czym jest dziedzictwo i dlaczego warszawska Starówka została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W kolejną niedzielę, 17.09. rozrysujemy miejską florę i faunę oraz ułożymy tematyczne puzzle. Dowiemy się gdzie w obrębie historycznego centrum Warszawy możemy ją obecnie spotkać, jakie gatunki roślin najlepiej się sprawdzają w zabytkowej części miasta oraz na jakie zwierzęta można się natknąć spacerując uliczkami. Zastanowimy się, jaki udział bierze ona w odbieraniu i kształtowaniu krajobrazu w dzielnicy mieszkaniowej wpisanej na listę UNESCO.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej Muzeum www.muzeumwarszawy.pl lub pod numerem telefonu 22 635 34 02.

Data rozpoczęcia:

10 września 2017

niedziela

Data zakończenia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Centrum Interpretacji Zabytku

woj. mazowieckie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Centrum Interpretacji Zabytku
  • Muzeum Warszawy

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.