fbpx

Sto lat temu u Hrabiów Starzeńskich.

Data rozpoczęcia:

15 września 2018

sobota

Data zakończenia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Podczas tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa przebiegających pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich” Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu serdecznie zaprasza na wydarzenia, które przeniosą nas do czasów, kiedy sto lat temu w pałacu – obecnej siedzibie Muzeum toczyło, się życie rodziny Starzeńskich. Wydarzenie prezentować będzie codzienność dworską pałacu w Ciechanowcu-Nowodworach w czasach, gdy Polska walczyła o niepodległość.

 

W weekend dostępne dla zwiedzających będą zabytkowe obiekty dworskie: pałac hr. Starzeńskich, wozownia z kolekcją XIX-wiecznych karet, dawna stajnia, sprawny technicznie młyn wodny, podziemia oficyny, a tam wystawa Tradycji zielarskich, która urozmaicona jest niezwykle ciekawym ogrodem roślin zdatnych do zażycia lekarskiego, stworzonego wg. słynnego Dykcjonarza ks. Krzysztofa Kluka.

Wyjątkową atmosferę życia w pałacu Starzeńskich w Ciechanowcu-Nowodworach będzie można poczuć dzięki spotkaniom z pałacową arystokracją sprzed stu lat. Z bliska będzie można zobaczyć ubrania, pojazdy, zwyczaje, zabawy ludzi z epoki. To niepowtarzalna okazja, aby poznać historię rodu Starzeńskich z Nowodworów i zwiedzić ich posiadłość. Wydarzeniu towarzyszyły będą rozmowy z historykami i prelekcje o rodzie Starzeńskich.

Teren dawnych parków dworskich zajmują dziś obiekty skansenowskie, które można będzie zwiedzać z przewodnikiem m.in. lamusy dworskie, kościół i wikarówka, chaty mieszkalne, dwór ziemiański.

 

Organizator:

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu,

            Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego,

ul. Pałacowa 5, 18-230 Ciechanowiec, tel. (86)277 13 28, info@muzeumrolnictwa.pl,

www.muzeumrolnictwa.pl

 

Data rozpoczęcia:

15 września 2018

sobota

Data zakończenia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

woj. podlaskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.