fbpx

„STĄD NASZ RÓD...”

Data rozpoczęcia:

14 września 2017

czwartek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

We wrześniu w Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie odbędzie się uroczystość pod hasłem „STĄD NASZ RÓD…”. W ramach tegorocznych obchodów EDD w Krasieninie zostały przygotowane, m.in. spotkanie z pracownikiem naukowym Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie w celu zapoznania z dziejami geologicznymi „Małej Ojczyzny”. Ponadto podczas rajdu rowerowego uczestnicy będą mogli badać okolicę pod względem walorów przyrodniczych i kulturowych, a Krasienin i jego mieszkańców zobaczymy na wystawie dawnej i współczesnej fotografii. W ramach EDD 2017 przewidziano również wycieczkę „Śladami miejsc związanych z Patronką Szkoły Ireną Kosmowską”. Wycieczka będzie kontynuacją czerwcowych obchodów Święta Patrona Szkoły.
W dniu 15 września, podczas prezentacji multimedialnej, zostanie przedstawiona historia obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych w Krasieninie od 2008 roku. Tego dnia zostaną wręczone nagrody za prace wyróżnione w konkursach organizowanych w ramach EDD Krasienin 2017. W bieżącym roku obchodom towarzyszy konkurs filmowy „Ciekawe miejsca w naszej okolicy” oraz konkurs plastyczny „Krajobraz Krasienina i jego okolic”.

 

W programie:
1. Wykład pracownika Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS przybliżający dzieje geologiczne obszaru Krasienina i jego okolic.

2. Rajd rowerowy – eksploracja Krasienina i jego okolic pod względem kulturowym i przyrodniczym.

3. Wycieczka „Śladami miejsc związanych z Patronką Szkoły Ireną Kosmowską”. 

4. Rys historyczny obchodów EDD w Krasieninie 2008-2017 (15 września 2017 r.)

5. Zwiedzanie wystaw towarzyszących EDD Krasienin 2017 połączone z podsumowaniem konkursów organizowanych w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa.

 

Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
Krasienin 39, 21-025 Niemce

 

www.zskrasienin.pl

Data rozpoczęcia:

14 września 2017

czwartek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.