fbpx

Spotkanie wokół Osiedla Tysiąclecie oraz architektury powojennego modernizmu

Data rozpoczęcia:

15 września 2018

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

11.00 zapraszamy na wykład, zwiedzanie i poznawanie ciekawego historycznie i krajobrazowo miejsca w Katowicach, tj. Osiedla Tysiąclecie.

 

Program imprezy rozpocznie wykład o godz. 11.00 w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 25 przy ul. Bolesława Chrobrego 2. Prelekcję na temat architektury powojennego modernizmu w Katowicach oraz historii powstania dzielnicy Tysiąclecie, a po niej spacer alejkami tzw. Górnego Osiedla poprowadzi dr inż. arch. Ryszard Nakonieczny (historyk architektury z PŚ). Dowiemy się, m.in. jak tworzyła się marka duetu architektów Osiedla Tysiąclecie, Henryka Buszko i Aleksandra Franty.

 

Spotkanie zakończy wernisaż wystawy fotograficznej złożonej z historycznych i współczesnych zdjęć Osiedla Tysiąclecie, który odbędzie się na terenie Dyrekcji Spółdzielni Mieszkaniowej Piast przy ul. Zawiszy Czarnego 8. Wernisażowi będzie towarzyszyła akcja artystyczna Biblioteki Śląskiej, realizowana przez Irenę Izabellę Imańską z Domu Oświatowego przy dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Dodatkowo zachęcamy do udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym, adresowanym do dzieci i młodzieży pt. Znajdź mnie, który trwa od 8 czerwca do 31 sierpnia, a rozdanie nagród odbędzie się podczas EDD. Jest to swoisty test na pamięć, spostrzegawczość i wytrwałość w tropieniu śladów ostatnich 100 lat historii Katowic. Organizatorzy proponują zabawę w lokalizowanie zamieszczonych w kolorowym indeksie 22 miejsc na terenie miasta, w oparciu o detale architektoniczne budowli.

 

Projekt dofinansowany przez Miasto Katowice. Sponsorami są Energoprojekt-Katowice S.A. i Księgarnia TAK Czytam. Szczegóły na http://korczak.katowice.pl/

 


Organizator:

Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży KORCZAK

al. Bolesława Krzywoustego 7/63, 40-870 Katowice

t 609875972 @ korczakkatowice@gmail.com -> www.korczak.katowice.pl

 

Data rozpoczęcia:

15 września 2018

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Osiedle Tysiąclecie

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży KORCZAK

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.