fbpx

Splot idei. V Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych w Zagrodzie Tatarskiej

Data rozpoczęcia:

8 września 2019

niedziela

10:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku w dniach 7-8 września 2019 r. (sobota – niedziela) w godz. 10.00 – 18.00 zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach w 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa.

8 września 2019 r. w godz. 10.00 – 18.00 warto odwiedzić Zagrodę Tatarską w Stobiecku Miejskim. W tym dniu oprócz zwiedzania ekspozycji z przełomu XIX i XX wieku znajdującej się w zabytkowej chacie tatarskiej będzie można wziąć udział w V Powiatowym Dniu Organizacji Pozarządowych.

 

Spotkanie będzie doskonałą okazją nie tylko do poznania wielu organizacji działających na terenie powiatu radomszczańskiego (w godz. 14.00-18.00), ale także do skosztowania tradycyjnych potraw regionalnych w pięknych okolicznościach przyrody. Celem imprezy jest prezentacja potencjału i dorobku organizacji pozarządowych, promowanie ich różnorodności oraz integracja środowiska III sektora Powiatu Radomszczańskiego.

 

Nie zabraknie również akcentu ludowego. W godz. 16.00-18.00 wystąpi Kapela Romana Wojciechowskiego z Tomaszowa Mazowieckiego kultywująca tradycyjną muzykę ludową regionu opoczyńskiego. W ubiegłym roku muzycy otrzymali Basztę – najwyższą nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

 

Zagroda Tatarska wybudowana w 1875 r. przez cieślę Adama Gałwę, należąca niegdyś do Rodziny Dziegciów, jest ostatnim świadectwem odrębności terytorialnej, reliktem stylu architektonicznego, jaki występował w XIX – wiecznym Stobiecku Miejskim. Od czerwca 2011 r. Zagrodą opiekuje się Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.

Partnerzy

Powiat Radomszczański

Data rozpoczęcia:

8 września 2019

niedziela

10:00

Data zakończenia:

8 września 2019

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

festyn / biesiada

Lokalizacja:

Zagroda Tatarska w Stobiecku Miejskim
ul. Częstochowska 9
97 – 500 Radomsko

woj. łódzkie

Organizator

Nazwa: Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku

Osoba kontaktowa: Alina Wilkoszewska – Dział Promocji i Edukacji Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku

Telefon: 44 683 56 51

E-mail: promocja@muzeum.radomsko.pl

WWW: https://www.muzeum.radomsko.pl

Informacja o organizatorze:

Przedmiotem działalności Muzeum jest gromadzenie i trwała ochrona dóbr naturalnego i kulturalnego dziedzictwa ludzkości o charakterze materialnym i niematerialnym, informowanie o wartościach i treściach gromadzonych zbiorów, upowszechnianie podstawowych wartości historii, nauki i kultury polskiej .

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.