fbpx

Spacery historyczne po zespole parkowo - pałacowym w Maziarni Strzeleckiej

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

14:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Spacer historyczny po kompleksie parkowo – pałacowym w Maziarni „U Ordynata” nawiązuje do historii miejsca i zwiazanego z nim rodu Zamoyskich.

Aktywne zwiedzanie zespołu parkowo – pałacowego w Maziarni Strzeleckiej rozpocznie się o od krótkiej informacji z zakresu onomastyki. Jego uczestnicy poznają pochodzenie nazwy miejscowości. Następnie zostanie im zaprezentowany ród Zamoyskich, właścicieli myśliwskiej rezydencji. Wspólnie ze spacerowiczami będziemy poszukiwać zachowanych po nich śladów na i w budowli. Po zaprezentowaniu historii pałacyku, spacerowicze zwiedzą wnętrza obiektu, poznają ich przeznaczenie. Ważnym elementem tej historycznej wędrówki będzie przechadzka zachowanymi częściowo (lipową i dębową) alejami wiodącymi do pałacu. Zwiedzanie będzie aktywizować uczestników poprzez zagadki związane z miejscem.
Zostaną również opracowane podcasty związane z tematyką spacerów historycznych, które można będzie odsłuchać na portalach społecznościowych.

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

14:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Maziarnia Strzelecka, woj, lubelskie, pow. chelmski, gm. Białopole

woj. lubelskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych
  • Nadlenictwo Strzelce

Osoba kontaktowa: Irena Starykiewicz

Telefon: 694700289

E-mail: i.starykiewicz@autograf.pl

Informacja o organizatorze:

Stowarzyszenie Pro Futuro dziala od 12l lat. Za cele stawia sobie głównie wyrównywanie szans edukacyjnych najmłodszych mieszkańców naszej gminy, wspieranie rozwoju edukacji, wspomaganie rozwoju społeczności lokalnej, podtrzymywanie tradycji regionalnej.