fbpx

Śląski Rzym

Data rozpoczęcia:

15 września 2018

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W sobotę 15 września o godz. 16.30 polecamy spacer krajoznawczy z cyklu: Szlakiem kościołów i klasztorów Nysy – Śląskiego Rzymu. Zbiórka przy kościele pw. MB Bolesnej na ul. Rodziewiczówny 3.

Nysa, to przepiękne położone  miasto nad rzeką Nysą Kłodzką i Jeziorem Nyskim, u podnóża Sudetów Wschodnich. Turystów wjeżdżających do naszego miasta już z daleka wita panorama kilku kościelnych wież, a uwagę przykuwa monumentalna bryła nyskiej Bazyliki Mniejszej św. Jakuba Starszego i św. Agnieszki – najcenniejszego zabytku w mieście, będącego arcydziełem XV-sto wiecznych budowniczych. Obecnie „nyska katedra” należy do jednych z najcenniejszych zabytków naszego województwa i została wpisana na prezydencką listę Pomnikiem Historii RP. Ale oprócz Bazyliki św. Jakuba Starszego i św. Agnieszki w Nysie mamy również  inne wspaniałe świątynie, które powstawały od średniowiecza do początku XX wieku.

Ze względu na historię miasta jako stolicy księstwa nyskiego, którym przez ponad 500 lat rządzili biskupi wrocławscy oraz ze względu na dużą ilość kościołów i klasztorów fundowanych przez nyskich książąt – biskupów, nazywane jest Śląskim Rzymem.

Organizator:

Oddział PTTK TRYTON w Nysie
48 – 300 Nysa, ul. Poznańska 1
tel. 883 680 078

Data rozpoczęcia:

15 września 2018

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie, wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Oddział PTTK TRYTON w Nysie

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Oddział PTTK TRYTON w Nysie

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.