fbpx

Sanktuaria Maryjne Ziemi Żywieckiej

Data rozpoczęcia:

9 września 2016

piątek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W piątek 9 września o godz. 16.00,w czytelni Żywieckiej Biblioteki Samorządowej odbędzie się spotkanie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, na którym:

● dyrektor biblioteki Helena Kupczak przedstawi prezentację multimedialną pt. ”Sanktuaria Maryjne Ziemi Żywieckiej”. Omówione zostaną następujące świątynie: Sanktuarium Maryjne w Rychwałdzie, na Jasnej Górce w Ślemieniu, w Rajczy oraz w Przyłękowie. Prelegentka nawiąże do słów Jana Pawła II: Udaję się w duchu do wszystkich Sanktuariów Maryjnych Ziemi Żywieckiej (…).Śpiewam tę wielkanocną antyfonę razem z Ziemią Żywiecką, razem z doliną Soły, razem z tymi górami Beskidu Żywieckiego i Śląskiego, które wielokrotnie przewędrowałem o różnych porach roku, znajdując w nich radość i wytchnienie.

● historyk- Redaktor Naczelny „ GRONI” – Wydawnictwa Społeczno-Kulturalnego Poświęconego Sprawom  Żywiecczyzny i Beskidów – Mirosław Miodoński wygłosi wykład połączony z  prezentacją multimedialną na temat :”Arcydzieła sztuki , niezwykłe  i tajemnicze odkrycia w żywieckiej konkatedrze”.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

Organizator:

Żywiecka Biblioteka Samorządowa

34-300 Żywiec, ul. Kościuszki 5, tel./fax. 33 475-1350, 692159545

e-mail: biblioteka@zywiec.pl, www.biblioteka.zywiec.pl

Data rozpoczęcia:

9 września 2016

piątek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Żywiecka Biblioteka Samorządowa

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Żywiecka Biblioteka Samorządowa

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.