fbpx

Rawicki Jarmark Historyczny. Połączeni dziedzictwem

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

10:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Muzeum Ziemi Rawickiej zaprasza do udziału w Rawickim Jarmarku Historycznym, którego motywem przewodnim będą tradycje mieszczańskie. Wydarzenie wpisuje się w obchody 760-lecia Sarnowy oraz 380-lecia Bractwa Kurkowego w Rawiczu.

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum Ziemi Rawickiej zaprasza do udziału w Rawickim Jarmarku Historycznym, którego motywem przewodnim będą tradycje mieszczańskie – elementy dziedzictwa łączące pokolenia, miasta i epoki. 17 września rynek w Sarnowie – kiedyś najstarszym miasteczku ziemi rawickiej, znanym już w średniowieczu jako ośrodek handlu przy trakcie pomiędzy Wielkopolską a Śląskiem – zamieni się w dawny plac targowy z kramami rzemieślników, zielarzy i kupców. Osadę targową odwiedzi także drużyna wojów (historyczna grupa rekonstrukcyjna). W programie wydarzenia znajdzie się również spektakl oparty na motywach lokalnej historii, nawiązujący do tegorocznych obchodów 760-lecia Sarnowy. Drugi dzień wydarzenia będzie dedykowany Bractwu Kurkowemu, którego dzieje sięgają w Rawiczu roku 1642. Na rawickim rynku 18 września odbędą się: prezentacje wielkopolskich bractw, intronizacja Króla Kurkowego, pokazy dawnych militariów, biesiada piwna, a także kiermasz rękodzieła artystycznego i tradycyjnych wyrobów regionalnych. Zostanie otwarta wystawa plenerowa dokumentująca dzieje Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Rawiczu.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

10:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Rawicz – Sarnowa, Rynek Sarnowski 1 (wydarzenie w dniu 17 września)
Rawicz, Rynek 1 (wydarzenie w dniu 18 września)

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Ziemi Rawickiej

Osoba kontaktowa: Adriana Miara – Dyrektor Muzeum, koordynator wydarzenia

Telefon: 65 545 35 75

E-mail: dyrektor.mzr@rawicz.eu

WWW: https://muzeum.rawicz.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Ziemi Rawickiej jest samorządową instytucją kultury Gminy Rawicz. Popularyzuje wiedzę o lokalnym dziedzictwie kulturowym. Prowadzi działalność wystawienniczą, edukacyjną, dokumentacyjną. W jego strukturze funkcjonuje certyfikowany Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.