fbpx

Ratowo - połączeni dziedzictwem

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

09:00

Data zakończenia:

10 września 2022

sobota

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

„Ratowo – połączeniu dziedzictwem” pod takim hasłem nawiązującym do hasła ogólnopolskiego odbędą się XII Europejskie Dni Dziedzictwa w osiemnastowiecznym Zespole klasztornym. W programie plenerowy piknik rycerski „Śladami Pawła z Radzanowa”.

Wydarzenie zainauguruje 10 września o godz. 9.30 msza św. w intencji mieszkańców Europy, natomiast od godz. 11.00 przewidziane są liczne atrakcje, w tym plenerowy piknik rycerski ”Śladami Pawła z Radzanowa” – właściciela ziem ratowskich, radzanowskich, a także wielu innych posiadłości na Mazowszu, znamienitego rycerza w drużynie księcia mazowieckiego Siemovita IV, żyjącego przełomie XIV i XV wieku. Podczas pikniku zostanie zaprezentowany m.in. konny turniej rycerski, pokazy pojedynków rycerskich, gawędy o historii Ziemi Radzanowskiej, warsztaty tańca średniowiecznego, zabawy dworskie i ludyczne.
W ramach EDD będzie można zwiedzać z przewodnikiem ratowski kompleks o wyjątkowej wartości artystycznej i historycznej a w szczególności unikatowe rokokowe wnętrze kościoła pw. św. Antoniego, czerpiącego swe wzorce z fantazyjnego rokoka augsburskiego.

Galeria

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

09:00

Data zakończenia:

10 września 2022

sobota

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

festyn / biesiada

Lokalizacja:

Zespół klasztorny w Ratowie, Ratowo 58, 06-540 Radzanów nad Wkrą, powiat mławski

woj. mazowieckie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego
  • Ratujmy Ratowo

Osoba kontaktowa: Bogdan Pawłowski

Telefon: 505264400

E-mail: komitetspolecznyratowo@wp.pl

WWW: http://www.sanktuarium-ratowo.pl/

Informacja o organizatorze:

Sanktuarium jest organizatorem licznych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych a także sprawuje pieczę nad wyjątkowym miejscem dziedzictwa, zespołem klasztornym w Ratowie z XVIII w. reprezentującym rzadki styl augsburskiej odmiany rokoko.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.