fbpx

Rajd „Dróżkami św. Idziego”

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W ramach tegorocznych EDD zapraszamy do pełnej niespodzianek jurajskiej gminy Olsztyn: krainy białych skał i zielnych wzgórz, wyjątkowych zabytków, tajemniczych jaskiń, widokowych dróżek…

W sobotę 10 września 2016 r., odbędzie się widokowy rajd „Dróżkami św. Idziego”. Zbiórka na Rynku w Olsztynie o godz. 9.00.

Rajd połączony będzie ze zwiedzaniem zabytkowych świątyń w Gminie Olsztyn w tym barokowego kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie, który został zbudowany w latach 1722-29 z fundacji Jerzego Lubomirskiego. W ołtarzu głównym świątyni widnieje barokowy obraz pt. „Chrzest Chrystusa”. W krypcie kościoła spoczywają zmumifikowane ciała: zakonnika, kobiety i żołnierza konfederacji barskiej. Wokół świątyni rosną piękne stare lipy – pomniki przyrody. W programie także zwiedzanie modrzewiowego kościółka pw. św. Idziego, jednego z najciekawszych obiektów leżących na Szlaku Architektury Drewnianej. Do wyposażenia wzniesionej w 1789 r. świątyni należą m. in.: obraz św. Idziego z 1652 r., barokowe ołtarze oraz kamienna chrzcielnica z XVIII w. Obok kościoła stoi drewniana dzwonnica z przełomu XVII i XVIII w.

Na zakończenie ośmiokilometrowego spaceru uczestnicy będą częstowani pieczonkami – tradycyjnym specjałem naszego regionu. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Organizatorzy:

Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie

42-256 Olsztyn, pl. Mar. J. Piłsudskiego 15, tel. 34 3285 313

e-mail: gok@olsztyn-jurajski.pl; www.olsztyn-jurajski.pl

 

Zespół Szkół w Zrębicach

42-256 Olsztyn, Zrębice Pierwsze, ul. Główna 143

tel. 34 3286 233

 

Data rozpoczęcia:

10 września 2016

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie, konkurs, wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Rynek w Olsztynie

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie, Zespół Szkół w Zrębicach

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.