fbpx

Raciborski Piknik Drezynowy

Data rozpoczęcia:

15 września 2019

niedziela

10:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Odrodzona po 123 latach zaborów Polska stanęła przed koniecznością integracji różnych części kraju. Jednym z istotnych wyzwań było zarówno scalenie sieci kolejowej, należącej wcześniej do różnych państw, jak i jej uzupełnianie w rejonach przygranicznych, szczególnie w rejonach, gdzie istniejące linie kolejowe pozostawały po drugiej stronie granicy.

Wspólnie zwiedzimy fragment malowniczej linii kolejowej 176 Racibórz Markowice – Olza, gdzie każdy odcinek ma swoją ciekawą historię, o której spróbujemy coś opowiedzieć. Szlak po zamknięciu kopalni Anna przestał być używany i uznano go za niepotrzebny, mimo prowadzonych w okolicy innych działalności, które aż proszą się o wykorzystanie kolei. Wierząc, że kolej wróci do łask, chronimy tor nie tylko przed zarastaniem i działalnością złodziei, ale i lokalnym samorządem, który ciągle zabiega o jego likwidację. Nie pozwólmy tego zniszczyć!

Data rozpoczęcia:

15 września 2019

niedziela

10:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie, wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Racibórz, ul. Markowicka 15 (przejazd kolejowy przy wejściu do Arboretum Bramy Morawskiej)

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Towarzystwo Entuzjastów Kolei

Osoba kontaktowa: Jan Psota

Telefon: 885666643

E-mail: tek@wb.pl

WWW: http://tek.wb.pl

Informacja o organizatorze:

Towarzystwo Entuzjastów Kolei jest stowarzyszeniem rejestrowym działającym na rzecz ogółu społeczności, szczególnie w zakresie ciągłej poprawy dostępności i jakości transportu zbiorowego oraz ochrony zabytków dziedzictwa kolejowego na terenie swojej działalności.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.