fbpx

Przy wspólnym stole

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

13:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Stół to mebel, który znajduje się w prawie każdym domu. Jest to miejsce gdzie spotykamy członków naszych rodzin lub przyjmujemy gości. To przy nim odbywają się pośpieszne śniadania, rodzinne obiady czy wieczorne biesiady.

Młode ziemniaki z koperkiem, świeże ciasto drożdżowe, kaszka manna z owocami czy chleb opiekany na piecu. Najczęściej naszymi ulubionymi potrawami są te, które pamiętamy z dzieciństwa. Bardzo proste ale okraszone nutą sentymentu i miłości. Czy potrawy spożywane przez naszych dziadków kilkadziesiąt lat temu znacznie różnią o tych dziś nam znanych i jadanych? Czy wspólne lepienie pierogów może być rodzinną a nawet sąsiedzką rozrywką? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas naszych wrześniowych warsztatów. Do udziału zapraszamy wielopokoleniowe rodziny, które podzielą się swoimi opowieściami na temat ulubionych smaków oraz poznają tajniki dawnej kuchni. Spotkania przy stole to nie tylko pyszne jedzenie ale także opowieści, śpiew i zabawy. Również tych elementów nie zabraknie w trakcie naszego spotkania.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy. Więcej informacji na naszej stronie internetowej oraz profilu na FB.

Partnerzy

Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

13:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty

Lokalizacja:

Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza zlokalizowane jest w podzielonogórskiej Świdnicy. Siedziba muzeum mieści się w renesansowym pałacu otoczonym malowniczym parkiem.

woj. lubuskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze z/s w Świdnicy

Osoba kontaktowa: Monika Kaczmarek

Telefon: 68 327 31 13

E-mail: oswiata@muzeum-swidnica.org

WWW: http://www.muzeum-swidnica.org/pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum zajmuje się gromadzeniem oraz prezentowaniem zabytków związanych z najstarszymi dziejami naszego regionu. Placówka organizuje wiele tematycznych wydarzeń o charakterze naukowym i popularnonaukowym oraz prowadzi działalność edukacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.