fbpx

Przeszłość Przyszłości

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Przeszłość Przyszłości – to sentencja kojarzona z Puławami, miejscem, gdzie narodziło się polskie muzealnictwo. Zapraszamy na wycieczkę śladami dziedzictwa księżnej Izabeli Czartoryskiej, która zachowała pamięć o chlubnej przeszłości naszego kraju.

Muzeum Czartoryskich w Puławach połączone historycznym miejscem narodzin polskiego muzealnictwa oraz tradycją szczególnego umiłowania ojczyzny i kultu bohaterów narodowych włącza się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa i zaprasza na historyczny spacer, podczas którego poznamy materialne dziedzictwo kultury – zabytki puławskie oraz dziedzictwo naturalne jakie pozostało w parku, który stanowił stały element zwiedzania Puław księżnej Izabeli zakończonego wizytą w Świątyni Sybilli i Domu Gotyckim. Będzie to wyjątkowa okazja na przejście z przewodnikiem po nieznanych zakątkach puławskiego parku.

 

Dodatkowo w ramach wydarzenia będzie można zobaczyć niepowtarzalną wystawę „Puławianie na dawnych fotografiach z lat 1908-1980” ukazującą zmieniające się miasto Puławy i jego mieszkańców.

 

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa „Połączeni dziedzictwem” wpisuje się w ideę, którą kieruje się Muzeum Czartoryskich w Puławach zachowując tradycje pierwszego polskiego muzeum założonego w Puławach przez księżną Izabelę Czartoryską w 1801 roku. Dziedzictwo jako ogół wartości nie tylko majątkowych, ale także tych duchowych odziedziczonych po przodkach łączy pokolenia. W myśl hasła PRZESZŁOŚĆ PRZYSZŁOŚCI, chcąc kontynuować zamysł księżnej Izabeli, która pragnęła ocalić chlubną przeszłość Polski pragniemy przybliżyć lokalnej społeczności spuściznę pozostawioną dla potomnych przez najbardziej znaną Puławiankę.

Wydarzenie dostępne dla ograniczonej grupy i wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Muzeum Czartoryskich mieści się w zabytkowym pałacu książąt Czartoryskich w Puławach przy ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Czartoryskich w Puławach

Osoba kontaktowa: Marcelina Lubawa, Dominika Rodzoch-Młodkowska

Telefon: 503902480

E-mail: edukacja@muzeumczartoryskich.pulawy.pl

WWW: https://muzeumczartoryskich.pulawy.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Czartoryskich w Puławach kontynuuje tradycje pierwszego polskiego muzeum utworzonego w Świątyni Sybilli przez księżną Izabelę Czartoryską. Historia Puław, przestrzeń parku oraz zabytkowe wnętrza pałacowe są doskonałym tłem dla eksponatów prezentowanych na wystawach.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.