fbpx

PRZESTRZENIE DZIEDZICTWA DOMOWEGO I INSTYTUCJONALNEGO - PREZENTACJA PUBLIKACJI

Data rozpoczęcia:

26 września 2023

wtorek

14:00

Data zakończenia:

26 września 2023

wtorek

15:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Archiwum Państwowe w Szczecinie serdecznie zaprasza na ostatnie z serii spotkań w ramach Dni Dziedzictwa. Tym razem na prezentację publikacji „Archiwa rodzinne i kolekcje prywatne w zasobach zachodniopomorskich instytucji kultury i nauki”.

Publikacja jest pokłosiem konferencji naukowej zorganizowanej w Archiwum Państwowym w Szczecinie w zeszłym roku i stanowi owoc współpracy wielu instytucji kultury województwa zachodniopomorskiego: Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Narodowego w Szczecinie, Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, Książnicy Stargardzkiej, Muzeum Archeologiczno–Historycznego w Stargardzie, Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku oraz Archiwum Państwowego w Szczecinie.
Zawarte w książce artykuły przedstawiają zagadnienia związane z archiwami rodzinnymi i kolekcjami prywatnymi, prezentują przejęte, opracowane i zabezpieczone przez poszczególne instytucje materiały, które nie tylko stanowią źródło wiedzy, ale także są świadectwem życia czy tworzących się struktur społecznych, kulturowych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie.
Prowadzenie spotkania – dr Janina Kosman – Redaktor publikacji.
W spotkaniu wezmą udział zaproszeni goście: Tomasz Dźwigał, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie, dr Anna Lew-Machniak, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Agnieszka Borysowska, Aleksandra Skiba, Książnica Pomorska w Szczecinie, dr Kacper Pencarski, Instytut Historii, Uniwersytet Pomorski w Słupsku.
Archiwum zaplanowało także niespodziankę – Anna Kandybowicz (Archiwum Państwowe w Szczecinie) po raz pierwszy zaprezentuje wybrane materiały ze spuścizny Krystyny Łyczywek – romanistki, tłumaczki literatury francuskiej, dziennikarki i fotografki, pionierki Szczecina.

Data rozpoczęcia:

26 września 2023

wtorek

14:00

Data zakończenia:

26 września 2023

wtorek

15:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wykład / prelekcja, publikacja

Lokalizacja:

Sala B. Tuhana-Taurogińskiego
Archiwum Państwowe w Szczecinie
ul. św. Wojciecha 13

woj. zachodniopomorskie

Organizator

Nazwa: Archiwum Państwowe w Szczecinie

Osoba kontaktowa: Małgorzata Duras

Telefon: 91-433-50-02

E-mail: mduras@szczecin.ap.gov.pl

WWW: https://www.szczecin.ap.gov.pl/

Informacja o organizatorze:

Poza kształtowaniem narodowego zasobu archiwalnego oraz gromadzeniem, opracowaniem i udostępnianiem materiałów archiwalnych, jednym z wielu zadań Archiwum jest także popularyzacja pomorskiego dziedzictwa historycznego i archiwalnego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.