fbpx

Przestrzeń pełna historii i czasów świetności ZPB Frotex

Data rozpoczęcia:

13 września 2016

wtorek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

We wtorek 13 września o godz. 18.00 zapraszamy na spacer edukacyjny pod hasłem „Przestrzeń pełna historii i czasów świetności ZPB Frotex”. W programie zwiedzanie zabytkowej Wilii Hermana Fränkla –“ siedziby Prudnickiego Ośrodka Kultury i prezentacja części zabytkowej obiektu z akcentem obecnego wykorzystania po przeprowadzonym kompleksowym remoncie sal i przestrzeni historycznej zwiedzanego obiektu.

Podczas historycznego spaceru będzie można zobaczyć wystawę€fotografii dawnych właścicieli rodziny Fränkel pod hasłem: „Czas zatrzymany w obiektywie –“ ludzie, wydarzenia, wizerunek zmieniającego się Pałacu  Fränkla”. W zabytkowych piwnicach POK przynależnych w XVIII w. do dawnego klasztoru Kapucynów będzie można zobaczyć archiwalne zdjęcia dawnej synagogi wzniesionej z fundacji rodziny Fränkel oraz dawnego klasztoru Kapucynów.

Na zakończenie zwiedzania obiektu proponujemy spotkanie historyczne w sali kameralnej POK pt.: „Fabryki rodziny Fränkel i ich światowe osiągnięcia w XIX i XX wieku” oraz prezentację multimedialną już archiwalnych zdjęć i filmu z czasów świetności ZPB „Frotex” w XX wieku – jako kontynuatorki długoletniej tradycji włókiennictwa w Prudniku.

Dodatkowo zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć archiwalne fotografie starego Prudnika wyeksponowane w zabytkowym holu siedziby POK.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

Organizator:

Prudnicki Ośrodek Kultury i Biblioteki Publicznej w Prudniku

48-200 Prudnik, ul. Kościuszki 1a, tel. 77 4363396

www.pok-prudnik.pl

Data rozpoczęcia:

13 września 2016

wtorek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa, zwiedzanie

Lokalizacja:

Prudnicki Ośrodek Kultury i Biblioteki Publicznej w Prudniku

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Prudnicki Ośrodek Kultury i Biblioteki Publicznej w Prudniku

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.