fbpx

Przestrzeń pamięci. Wokół cmentarzy wojennych

Data rozpoczęcia:

10 września 2019

wtorek

Data zakończenia:

14 września 2019

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Przestrzeń pamięci – warsztaty historyczne dotyczące cmentarzy wojennych w Bechcicach Kolonii i Pawlikowicach, są częścią projektu inwentaryzacji cmentarzy wojennych w województwie łódzkim. W 2019 r. inwentaryzacja dotyczy cmentarzy w Bechcicach Kolonii i Pawlikowicach.

Warsztaty historyczne będą dotyczyły bitwy pod Łodzią z czasów I wojny światowej, działań wojennych, które rozgrywały się obok wsi Bechce i Pawlikowice . Będą odnosiły się do odzyskania przez Polskę niepodległości i budowania państwowości po okresie zaborów w tym regionie. Kanwą warsztatów będzie pamiętnik uczestnika bitwy , żołnierza niemieckiego oraz historyczne doniesienia prasowe informujące o życiu i wydarzeniach w regionie. Warsztaty będą nieodpłatne, adresowane do uczniów miejscowych szkół oraz miejscowej społeczności, również osób dorosłych.

Data rozpoczęcia:

10 września 2019

wtorek

Data zakończenia:

14 września 2019

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty

Lokalizacja:

Pawlikowice, Szkoła Podstawowa w Pawlikowicach, gmina Pabianice, województwo łódzkie Lutomiersk , Szkoła Podstawowa w Lutomiersku ( dotyczy wsi Bechcice), gmina Pabianice, województwo łódzkie

woj. łódzkie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne ETHNOS

Osoba kontaktowa: Maria Nowacka

Telefon: 512055481

E-mail: nowacka.maria@yahoo.pl

WWW: http://ethnos.org.pl/

Informacja o organizatorze:

Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne “ETHNOS” powstało 2008 r., zajmuje się m.in. ochroną dziedzictwa kultury polskiej, w tym inwentaryzacją i digitalizacją dziedzictwa kultury polskiej w tym inwentaryzacją cmentarzy cywilnych różnych wyznań i cmentarzy wojennych.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.