fbpx

Przed wiekami

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

15:00

Data zakończenia:

10 września 2022

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Historyczne obozowisko, a w nim: zabawy plebejskie, pokaz kucia i plecenia krajek, średniowieczne pieśni i tańce, stół z jadłem, wizyta w starym kościele, promocja książki o udziale husytów w wojnach polsko-krzyżackich z tczewskim epizodem.

Dziedziniec Fabryki Sztuk zamieni się w historyczne obozowisko. Będzie można spróbować swoich sił w szermierce czy też rzucaniu podkową do celu, poznać zabawy plebejskie, przypatrzeć się pokazowi kucia i plecenia krajek oraz zasiąść przy średniowiecznym stole. Zespół muzyki dawnej zaprosi do wspólnego tańca, a także wykona średniowieczne pieśni. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wizyta w najstarszym zabytku Tczewa – Farze św. Krzyża, po której oprowadzi ks. Prałat Piotr Wysga. Jednym z punktów programu (godz. 16.00) będzie promocja książki wydanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną – tłumaczenie powieści „Tczewski stos” Jiráska z końca XIX wieku. Historyczne tło opowiadania stanowi obecność w 1433 roku wojsk husyckich na Pomorzu, które wspierały króla Jagiełłę w wojnie z Zakonem Krzyżackim. Tczew został przez nich zdobyty szturmem, a czescy najemnicy walczący w służbie Zakony spaleni.

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

15:00

Data zakończenia:

10 września 2022

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

festyn / biesiada

Lokalizacja:

Fabryka Sztuk

woj. pomorskie

Organizator

Nazwa: Fabryka Sztuk

Osoba kontaktowa: Małgorzata Kruk

Telefon: 607471550

E-mail: promocja@fabrykasztuk.tczew.pl

WWW: https://new.fabrykasztuk.tczew.pl/

Informacja o organizatorze:

Jest takie miejsce na mapie kulturalnej Tczewa, w którym można zwiedzić interesujące wystawy, wysłuchać klimatycznego koncertu, wziąć udział w warsztatach artystycznych czy też zrealizować autorski pomysł z dziedziny sztuki. To Fabryka Sztuk.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.