fbpx

Predathlon w Suwalskiem Parku Krajobrazowym

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Suwalski Park Krajobrazowy powstał 12 stycznia 1976 r. i jest to najstarszy park krajobrazowy w Polsce. Jego siedziba znajduje się w Turtulu – przysiółku wsi Malesowizna i położona jest w rynnowej dolinie rzeki Czarna Hańcza, na jednym z pagórków ozu turtulskiego. Wzniesienie obmywają wody stawu turtulskiego, spiętrzonego na potrzeby pracującego tu kiedyś młyna wodnego. Krawędź rynnowej doliny rzecznej stanowi dogodny punkt widokowy na przełomowy odcinek Czarnej Hańczy oraz na źródliska i zagłębienie rzeki Szeszupy. Tutaj również biorą swój początek dwie ścieżki poznawcze „Doliną Czarnej Hańczy” i „U źródeł Szeszupy. 

9 września 2017 r.

O godzinie 10.00 z siedziby Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtuluwystartuje druga edycja jednej z najciekawszych imprez triathlonowych w Polsce – Predathlonu!
Zawody łączą trzy dyscypliny: jazdę na rowerze, kajak oraz bieg. Niesamowita różnorodność ukształtowania terenu Suwalskiego Parku Krajobrazowego utrudnia zmagania na dwa sposoby. Pierwszy to ciągłe podjazdy i zjazdy, podbiegi i zbiegi. Zwłaszcza, że na trasie zdobywamy rowerem lub pieszo kilka suwalskich „szczytów”. Hasło imprezy: Jedyny płaski odcinek pokonujesz w kajaku! –  nie jest czczą przechwałką. Drugi to malowniczość. W ubiegłym roku zdarzało się uczestnikom zatrzymać na 

trasie tylko po to by ustrzelić fotkę krajobrazowej perełki. W tym roku trasa Predathlonu uwzględnia również zabytki kultury materialnej Suwalskiego Parku Krajobrazowego, takie jak: Góra Zamkowa, na której znajdowało się jaćwieskie grodzisko, Stara Hańcza z ruinami dworu i parkiem podworskim oraz zabytkową aleją lipową, Wodziłki – wieś założona pod koniec XVIII w. przez staroobrzędowców uciekających przed represjami religijnymi z carskiej Rosji, w której znajduje się drewniana molenna.
Jednak Predathlon to nie tylko triathlon. Dwa dodatkowe dystanse czyli Predathlon Run oraz Predathlon Nordic Walking to imprezy dla biegaczy oraz miłośników maszerowania z kijkami. Znajdzie się także coś dla najmłodszych, dlatego organizatorzy zapraszaja całe rodziny.

Przyjedź!!

Sprawdź się!!

Zostań Predatorem!!

 

Organizator:

Predathlon Team

Rejestracja dostępna pod linkiem https://elektronicznezapisy.pl/event/1533.html

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Suwalski Park Krajobrazowy

woj. podlaskie

Organizator

Nazwa: Predathlon Team

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.