fbpx

"Prababcia modna"

Data rozpoczęcia:

11 września 2022

niedziela

12:30

Data zakończenia:

11 września 2022

niedziela

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Przepiękne ludowe stroje z dumą noszone przez nasze prababcie, znalazły swoje miejsce w zimnych murach muzeów, czy suchych opracowaniach przewodników. Nie pozwólmy im skostnieć!

Czy zastanawialiście się kiedyś po co się w ogóle ubieramy? A skoro już się ubieramy, to dlaczego ubieramy się właśnie w to, w co się ubieramy? Powszechnym przekonaniem jest, że nie należy oceniać książki po okładce, jednak czy naprawdę jest to możliwe? To, w jaki sposób ktoś jest ubrany dostarcza nam wielu informacji, często zanim jeszcze będziemy mieli okazję z tym kimś porozmawiać. Uczestnicy warsztatów poznają świat modowych wyborów naszych przodków przymierzając ich przepiękne stroje – zopaski, kabotki, kiecki, brucleki czy bizoki, wspólnie nauczymy się „czytać” bytomski strój ludowy oraz przeprowadzimy niecodzienną sesję zdjęciową.

Data rozpoczęcia:

11 września 2022

niedziela

12:30

Data zakończenia:

11 września 2022

niedziela

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty

Lokalizacja:

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
plac Jana III Sobieskiego 2
41-902 Bytom

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Osoba kontaktowa: Anna Rak

Telefon: (32) 281 82 94

E-mail: edukacja@muzeum.bytom.pl

WWW: https://muzeum.bytom.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Górnośląskie, którego początki sięgają 1910 roku, od ponad stu lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz dzieła sztuki. Zbiory poszczególnych działów należą do najliczniejszych nie tylko na Śląsku, ale i w kraju.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.