fbpx

Powisińskie Dożynki

Data rozpoczęcia:

28 sierpnia 2022

niedziela

11:30

Data zakończenia:

28 sierpnia 2022

niedziela

22:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Centrum Kultury Wilanów oraz Parafia św. Elżbiety w Powsinie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie etnograficzne: Powsińskie Dożynki 2022. Inicjatorami uroczystości są Pracownia Etnograficzna „Powsinianie” oraz Grupa 30+

Centrum Kultury Wilanów oraz Parafia św. Elżbiety w Powsinie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie etnograficzne: Powsińskie Dożynki 2022.
Ta piękna uroczystość, której inicjatorami są Pracownia Etnograficzna „Powsinianie” oraz Grupa 30+, odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia br. od godz. 11.30 w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie przy ul. Ptysiowej 3.
Niezmienną ideą tego projektu jest kultywowanie tradycji ludowych na obszarze wielkiej i nowoczesnej aglomeracji miejskiej – Warszawy. Centrum Kultury Wilanów jako jedna z nielicznych instytucji warszawskich pielęgnuje pamięć o dawnych zwyczajach wiejskich. Zobaczymy m.in. występy folklorystyczne zespołów Centrum Kultury Wilanów oraz zaproszonych gości z kraju i z zagranicy. W tym roku zaprezentują się Powsinianie, Radosna, Grupa 30+ oraz Wilanowska Orkiestra Dęta, a także zespoły ludowe z Kaszub, Lubochni, oraz z Gruzji. Ponadto będzie można odwiedzić któreś ze stoisk z rękodziełem artystycznym.
Dla dzieci przygotowujemy przedstawienie teatralne oraz animacje, a na koniec – o godz. 19.00 – odbędzie się „potańcówka na dechach”.
Wstęp wolny!

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

28 sierpnia 2022

niedziela

11:30

Data zakończenia:

28 sierpnia 2022

niedziela

22:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

festyn / biesiada

Lokalizacja:

Ptysiowa 3, Warszawa

woj. mazowieckie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Centrum Kultury Wilanów
  • Parafia św. Elżbiety w Powsinie

Osoba kontaktowa: Iwona Maciąg

Telefon: 606 965 929

E-mail: i.maciag@kulturawilanow.pl

WWW: https://kulturawilanow.pl/

Informacja o organizatorze:

Centrum Kultury Wilanów to ośrodek edukacji artystycznej i animacji społeczno – kulturalnej, zlokalizowany w dzielnicy Wilanów. Centrum to obecnie 6 filii współtworzonych przez ludzi z artystycznym zacięciem z myślą o społeczności dzielnicy i jej dostępie do dóbr kultury.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.