fbpx

Pomniki Katowic

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

10:00

Data zakończenia:

12 września 2020

sobota

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Po wakacyjnym konkursie „Znajdź Mnie V – Pomniki Katowic” zapraszamy na finałowy spacer i wykład oraz rozdanie nagród.

EDD 2020 będzie finałem piątej edycji konkursu ZNAJDŹ MNIE. Jest to zabawa-konkurs dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, w okresie wakacyjnym. Swoisty test na pamięć, spostrzegawczość i wytrwałość w tropieniu pięknych śladów historii Katowic. Zabawa polega na lokalizowaniu, zamieszczonych w kolorowym indeksie, 20 miejsc na terenie miasta. Specjalnie dobrane zdjęcia przedstawiać będą tylko detale katowickich pomników. Aby otrzymać dyplom „Bystrego oka” trzeba wypatrzeć detale i podpisać zdjęcia nazwą obiektu. Dodatkowo pojawi się kilka pytań dotyczących Katowic. Od 01.VII. do 31.VIII na FB Miasta Katowice, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz organizatora będą ukazywały się kolejne zdjęcia i pytania.

 

Na rozwiązania czekamy do 05.IX. pod adresem korczakkatowice@gmail.com Uczestników konkursu zapraszamy 12.IX. o 10.00 pod Pomnik Powstańców Śląskich, z pod którego spacerem przejdziemy pod inne pomniki. W trakcie spaceru odbędzie się wykład o katowickich pomnikach. Na zakończenie rozdamy dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu.

Partnerzy

Miejska Biblioteka Publiczna

Miasto Katowice

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

10:00

Data zakończenia:

12 września 2020

sobota

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Katowice, Rondo Ziętka, Pomnik Powstańców Śląskich,

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży KORCZAK

Osoba kontaktowa: Ewa Grzegorzak-Łoposzko

Telefon: 609875972

E-mail: korczakkatowice@gmail.com

Informacja o organizatorze:

Organizujemy EDD od 2010, zawsze pod kątem edukacyjnym; warsztaty, wystawy, oprowadzania, spacery, koncerty, wykłady, itp. na terenie zabytkowej walcowni, w Izbie Tradycji Hutniczej, na terenie dyrekcji byłej huty, na terenie osiedla mieszkaniowego (powojenna moderna)a teraz wśród pomników.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.