fbpx

POLSKI SPLOT/ warsztat wyplatania makramy

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

14 września 2019

sobota

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Na warsztatach makramowych zajmiemy się pleceniem unikatowych dekoracji w stylu, jakim zajmowały się nasze babcie za młodu.

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy na warsztaty tworzenia makramy, które tematycznie wpisują się w tegoroczne hasło przewodnie EDD, które brzmi Polski Splot.
Niewiele osób wie, że makramą zajmowano się między innymi w Polsce w latach 60 i 70-tych. Sama nazwa pochodzi z Arabii, a słowo ‚migramah’ oznacza frędzle. Na warsztatach użyjemy 5 mm bawełnianego sznurka o naturalnym, beżowym kolorze. Dla uatrakcyjnienia pracy do wyboru będę również kolorowe drewniane paciorki o różnych wymiarach i kształtach. Każdy z uczestników zrobi własną makramę ścienną o wymiarach 35×50 cm. W trakcie warsztatów będzie można nauczyć się podstawowego splotu tzw. square knot, spirali, splotów podkręcanych, rybiego grzbietu i wielu innych. Splotka wytłumaczy jak podliczać długość materiału oraz podzieli się wiedzą, gdzie można dostać najlepsze sznurki. Doświadczenie ze splataniem nie jest wymagane. Zajęcia adresowane są dla osób dorosłych.

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

14 września 2019

sobota

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

warsztaty

Lokalizacja:

Serbska 5a
51-111 Wrocław

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Centrum Kultury Agora

Osoba kontaktowa: Anna Borowska

Telefon: 71 326 15 31

E-mail: anna.borowska@ckagora.pl

WWW: https://www.ckagora.pl/

Informacja o organizatorze:

Jesteśmy nowoczesną instytucją kultury o 50-letniej tradycji istnienia. Naszą misją jest popularyzacja kultury. Realizujemy ją poprzez wielokierunkową działalność edukacyjną i artystyczną. Współpracujemy z uznanymi twórcami i pedagogami, dając jednocześnie szansę młodym talentom. Budujemy przyjazną

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.